خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از آماده گی ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دایکندی خبر داده شد

از آماده گی ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در دایکندی خبر داده شد

Sep 27, 2019 - 09:32

نیلی (پژواک، ۵ میزان ۹۸): مقام های محلی دایکندی از تدابیر امنیتی شدید برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر داده، می گویند که تمام مواد حساس انتخاباتی به مراکز رای دهی ولسوالی های ده گانه این ولایت انتقال یافته است.

امان الله حبیبی رئیس کمیسیون انتخابات ولایت دایکندی به آژانس خبری گفت که مواد حساس و غیر حساس انتخاباتی به مراکز ولسوالی های ده گانه این انتقال یافته وقرار است امروز (جمعه) روند توزیع و انتقال مواد به مراکز و محلات رای دهی در قریه جات نیز آغاز شود.

به اساس معلومات حبیبی، به تعداد ۱۷۸ هزار رای دهنده در این ولایت ثبت نام کردند که ۱۱۹ هزار تن زنان را تشکیل می دهند.

رئیس کمیسیون انتخابات دایکندی از مردم انولايت می خواهد که در این پروسه سرنوشت ساز اشتراک نمایند وبه فرد مناسب راى دهند.

در همین حال مسوولان پولیس دایکندی نيز از تدابیر شدید امنیتی مراکز انتخاباتى به منظور تامین امنیت مردم در روز انتخابات خبر می دهند.

نقیب الله مالستانی آمر امنیت قوماندانی امنیه دایکندی به پژواک گفت که نیروهای امنیتی در سطح اين ولایت ۲۷۴ مرکز رای دهی را تحت تدابیر پوشش امنیتی قرار داده اند تا مردم با آرامش بتوانند به پای صندوق های راى بروند و به نامزد مورد دل خواه شان رای بدهند.

او افزود که بیش از ۸۰۰ تن از نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی به منظور تامین امنیت انتخابات در مرکز و ولسوالی های ولایت دایکندی توظیف شده اند.

بر بنياد معلومات مالستانى، ۳ سایت رای دهی در ولسوالی های کجران و پاتو این ولایت مسدود می باشد.

در همین حال، شماری از فعالان مدنی و مردم دایکندی به برگزاری انتخابات شفاف و بدور از تقلب تاکید می کنند آنها از افراد واجد شرایط رای دهی می خواهند که با شور و اشتیاق به پای صندوق رای رفته و به شخص رای دهی دهند که کشور را از وضعیت بحرانی به سوی آبادانی سوق دهد.

ابراهیم مهدوی یک تن از علمای دین در شهر نيلى دايکندى از مردم خواست که در این پروسه سرنوشت ساز اشتراک ورزیده و وجیبه ملی و دینی شان را اداء نمایند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری فردا ششم میزان سال روان در کشور برگزار گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement