خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"ثبات ملی و مشروعیت نظام در انتخابات، واجد اهمیت اساسی است"

"ثبات ملی و مشروعیت نظام در انتخابات، واجد اهمیت اساسی است"

Sep 29, 2019 - 18:33

کابل (پژواک،٧ميزان٩٨): شورای نامزدان ریاست جمهوری ۱۳۹۸ مى گويند که منتظرِ اعلام نهایی نتایج به واسطهٔ کمیسیون مستقل انتخابات می باشند تا در روشنی آن، موضع خویش را اعلام بدارند.

در اعلاميه مطبوعاتى اين شورا که کاپى آن به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که برای شورای نامزدان، مفاهیم کلیدی؛ انتخابات سالم، ثبات ملی، مشروعیت نظام و نهادینه سازی رویه های دموکراتیک، واجد اهمیت اساسی است و اين شورا با هرآنچه که در مسیرِ مخالف آنها سیر نماید هماهنگی  نخواهد کرد.

در بخشى از اين اعلاميه  گفته شده است که هرچند انتخابات، یگانه گزینهٔ بيرونرفت از بحران های موجود در کشور به شمار می رود؛ اما با تأسف که این روند ملی، از همان آغاز با مشکلات و نواقص جدی رو به رو بوده و امروز موجبِ نگرانی های ملی و بین المللی شده است.

در اعلاميه آمده است که اين شورا براساس موقف قبلی اصولی خود و با تأکیدِ مزید بر نگرانی های عمیق در موردِ سلامت انتخابات طی ابلاغیه های متعدد، مبنی بر تأخیر عملیهٔ انتخابات برای ساماندهی بهتر که متأسفانه ناشنیده ماند؛ اما اکنون به استحضار همگان می رساند که داده های انتخاباتی ۶ میزان را تحت بررسی قرار می دهد.

انتخابات ریاست جمهوری که ١٣ تن براى احراز کرسى رياست جمهورى با هم رقابت کردند، روزگذشته برگزار شد؛ تا کنون نه تنها نتایج انتخابات اعلام نشده، بلکه ارقام اشتراک کننده گان در این پروسه نیز مشخص نگرديده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement