خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى غور از توزيع ٣٠٠ نمره رهايشى براى معلمين اين ولايت خبرداد

والى غور از توزيع ٣٠٠ نمره رهايشى براى معلمين اين ولايت خبرداد

Oct 05, 2019 - 18:44

فيروزکوه(پژواک، ١٣ ميزان ٩٨):همزمان با جشن روز معلم، مسئولان اداره محلی غور، از توزیع بیش از ٣٠٠ نمره رهایشی برای معلمين این ولایت خبردادند.

غلام ناصرخاضع  والی غور، امروز درمحفل که به مناسبت تجليل از روز معلم در ليسۀ سلطان راضيۀ غورى برگزار  شده بود گفت که به زودى براى بيش از ٣٠٠ معلم نمرات رهايشى زمين توزيع مى کنند.

وى افزود: « باآن که سال هاست ریاست معارف این ولایت تلاش کرده که برای معلمین بی سرپناه نمرات زمین توزیع کندپ اما به دلیل مداخله شماری تاهنوز موفق به توزیع شهرک معلمین نشده است.»

موصوف در ادامه اضافه کرد: « ما کوشش کردیم که نمرات را آماده توزيع کينم و تلاش مى کنيم انشاالله، تا روز های آینده اين نمرات را براى مستحقين توزيع کنيم. »

ازسویی هم شماری ازمعلمين غور ازاین اعلان والى غوراستقبال کردند و گفتند باآن که آموزگاران زیادی دراین ولایت با مشکلات متعددی ازجمله نبود سرپناه روبرواندپ اما باآنهم همواره تلاش می کنند تا فرزندان این سرمین را، تربیه بهترنمایند.

آنان خواهان عملی نمودن وعده های مسئولان محلی این ولایت اند.

عبدالروف یکتن از این معلمین يکى از مکاتب شهر فيروزکوه به پژواک گفت: «مشکلات معلمين زیاد است از جمله کمبود معاش و نداشتن خانه، ما هفت هزار افغانى معاش مى گيريم و حيران مى مانيم که آن را به کجا برسانيم، کرايه خانه بدهيم، خوراک کنيم، لباس خريد کنيم و يا به دوا و درمان مصرف کنيم!»   

وى از اين اعلام والى غور سپاسگزارى کرد و اظهار اميدوارى کرد که اين وعده والى، جامعه عمل بپوشد.

سیمین يک تن ديگر از معلمين اين ولايت گفت: « ما همیشه مشکلات خود را با والی و ديگر مقام ها شریک ساخته ایم،  ولى کم شنیده اندپ امیدواریم این وعده شان را عملی کنند، بازهم مثل گذشته معلمین را فريب ندهند. »   

موصوف و شمار ديگر از معلمين در اين ولايت، از والى خواستند که به اين وعده خود وفا کند.

از روز معلم در سراسر کشور طى مراسم و محافل با شکوه تجليل به عمل آمد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement