خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"ولسوال طالبان برای خاکسفید فراه با دو تن دیگر کشته شد"

"ولسوال طالبان برای خاکسفید فراه با دو تن دیگر کشته شد"

Oct 12, 2019 - 11:54

فراه/محمود راقى (پژواک، ٢٠ ميزان ٩٨): از کشته شدن ولسوال نظامى طالبان براى ولسوالى خاكسفيد فراه، با دو تن دیگر ودرکاپيسا  ازکشته شدن سردستۀ مهم گروهِ طالبان همراه با ۴ نفر از افرادش خبر داده شد؛ اما طالبان در این مورد چیزی نگفته اند.

 مُحب الله محب سخنگوى قومندانى امنيه فراه گفت که ملا بارى مشهور به حاجى عبدالحميد با دو تن از همراهانش (مولوى عبدالقيوم آغا قوماندان یک گروپ طالبان و حاجى ولى)، شب گذشته در یک حمله هوایی در قريه دولت آباد ولسوالى بالابلوك فراه کشته شده اند.

او ادعا دارد که حاجى ولى، قاچاقبر مواد مخدر بود. به گفته او موتر حامل این سه تن نیز از بین رفته است.

در همين حال، يك تن از باشنده گان محل كه نخواست نامش در گزارش ذكر شود، کشته شدن سه تن یادشده در حمله هوایی را تایید می کند؛ اما طالبان تا حال در رابطه ابراز نظر نكرده اند.

مسئولان محلی، هفتۀ قبل نیز گفته بودند که ملا عبدالصمد مسئول بیست کمیسیون نظامى طالبان و ملا داوود مسئول مؤسسات آنها در فراه، در یک حمله هوایی کشته شده اند؛ اما طالبان با رد این خبر گفته بودند که آنان، چنین تشکیلی ندارند که یک تن مسئول بیست کمیسیون نظامی باشد.

 طبق يک خبرديگر، یک سردستۀ مهم گروهِ طالبان همراه با ۴ نفر از افرادش در ولایت کاپیسا کشته شد.

 منابع امنیتی ولایت کاپیسا، به آژانس خبر ى پژواک گفتند که نیروهای ویژه کوماندوهای ارتش، نیمه های جمعه شب، با راه اندازی عملیات نظامی در مربوطات ولسوالی اله سای این ولایت، ۵ نفر از افراد گروه طالبان به شمول یک سردستۀ آنان را کشته اند.

عبدالشایق شورش مسئول دفتر رسانه های فرماندهی پولیس کاپیسا، با تایید این خبر گفت که این سردسته گروه طالبان، قاری ربیع نام داشته و از چهره های مهم این گروه در کاپیسا بوده است.

گروهِ طالبان، تاهنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

اله سای، از ولسوالی های کاپیسا است که منابع محلی این ولایت، حضور و فعالیت طالبان را در آن تایید کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement