خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت دفاع ملى: مقر ولسوالى دایچوپان زابل تغيير موقعيت کرد

وزارت دفاع ملى: مقر ولسوالى دایچوپان زابل تغيير موقعيت کرد

Oct 13, 2019 - 16:07

کابل (پژواک، ٢١ ميزان ٩٨): وزارت دفاع ملى مى گويد که به منظور دسترسى آسان مردم به اداره محلى ولسوالى دايچوپان، مقر اين ولسوالى از موقعيت قبلى، به موقعيت جديد انتقال نموده است.

در يک خبرنامه که از طرف وزارت دفاع ملى منتشر شده، آمده است که اين کار به اساس درخواست مردم، ارزیابی و فیصله شوراى نظامى ولايت زابل و لزوم دید نهادهای محلی صورت گر فته است .

منبع افزوده است که موقعیت جدید اين ولسوالى، از لحاظ جغرافیایی و راه های رفت و آمد، برای مردم سهولت هایی را فراهم می سازد و مردم از هر بخش ولسوالی دایچوپان، به آسانی می توانند خودشان را به ساختمان ولسوالی برسانند.

وزارت دفاع ملى گفته است همزمان با این، نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغان، برای فراهم سازی زمینه بهتر امنیتی، عملیاتى را زیر عنوان "رازق" در ولایت زابل راه اندازی کردند که با اجرای این عملیات، ساحات امنیتی انکشاف خواهد کرد و تهدیدهای تروریست ها علیه آرامش و زندگی مردم دفع خواهد شد.

منبع افزوده است که هدف از آغاز اين عمليات ، پاکسازی كامل ولسوالى شاه جوى از وجود تروريستان،  انكشاف ساحه امنيتى در ولايت زابل ،  تامين امنيت شاهراه نمبر يك در ولايت زابل است.

اما قاري يوسف احمدى سخنگوى طالبان ادعا نموده است که ولسوالى داىچوپان زابل را تصرف نموده اند .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement