خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

محب: وکلا باید در تطبیق قانون همکارى کنند

محب: وکلا باید در تطبیق قانون همکارى کنند

Oct 14, 2019 - 09:47

 

کابل (پژواک، ٢٢ ميزان ٩٨): داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی می گوید که اعضای پارلمان نمایندگان مردم و قانون سازان هستند و آنان از همه بیشتر و خوبتر ارزش قانون را می دانند و در عملی نمودن آن کمک و همکاری نمایند.

در خبرنامه اى دفتر شوراى امنيت که امروز منتشر شده، آمده است، داکتر مُحب در پیوند به مشکل اخیر میان یکتعداد از اعضای ولسی جرگه و پولیس، ديدارهاى جداگانه با بعضی از وکيلان و رهبری وزارت امور داخله داشته است.

منبع افزوده، درين ديدار داکتر حمدالله محب تاکید ورزید که هیچ کس حق ندارد کسی را توهین نماید؛ اما پولیس مکلفیت دارد تا قانون را بالای همه یکسان تطبیق کنند.

محب در دیدار جداگانه با وزیر امور داخله و معین ارشد امنیتی از ایشان خواست تا منسوبین امنیتی را متوجه سازند که اگر مشکلی در جریان وظیفه بروز مینمايد، از نرمش کار گرفته و با مردم رفتار خوب نمایند.

نمایندگان در کنار مشکل به میان آمده به بعضی از موضوعات دیگر که در بخش امنیتی و اجرائیوی وجود دارد، نیز اشاره نمودند.

آنها یک سلسله پیشنهادات را در رابطه به وسایط، اسلحه و محافظین شان شریک کردند که از سوی مشاور امنیت ملی تعهد از اجراات قانونی در این مورد داده شد.

در این دیدار ها هياتی موظف شد که با هيات اداری جرگه در مورد حل مشکلات ذکر شده کار نمايد.

گفتنى است، دو روز قبل در ساحه پلچرخى شهر کابل بعد از آن بين وکلا و پوليس برخورد به میان آمد که پوليس مى خواست موترهاى وکلاء را تلاشى نمايند.

 در پى اين مسئله، حدود ٦١ تن از وکلاء ولسى جرگه يازده بجه شب جلسه اضطرارى دایر کرد و وزير داخله را احضار نمودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement