خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک پدر و مادر، طفل معیوب خود را در شفاخانه رها نموده و فرار کرده اند

یک پدر و مادر، طفل معیوب خود را در شفاخانه رها نموده و فرار کرده اند

Oct 16, 2019 - 18:45

کابل (پژواک، ۲۴ میزان ۹۸): یک پدر و مادر، طفل معیوب خود را در شفاخانه صحت طفل شهر کابل رها کرده و فرار نموده اند.

محمد یوسف احمدزی یک تن از داکتران شفاخانه صحت طفل، به آژانس خبری پژواک گفت که این طفل، تقریبا یک ساله و دارای فلج دماغی است.

وی افزود: "این مرض به علت های مختلف ‍پیدا شده و معالجه آن بسیار کم امکان پذیر است و طفل باید در تمام عمر از این مشکل رنج ببرد. زمانیکه پدر و مادرشان فهمیده اند، طفل را رها و فرار کرده اند."

او علاوه کرد که داکتر موظف، دیروز ساعت سه بعد از ظهر اطلاع حاصل کرد که این طفل را پدر و مادرش رها کرده، ولی دقیق معلوم نیست که چگونه و چرا این طفل رها شده است.

احمدزی همچنان گفت: "نخست این طفل در بخش قلبی رها شده بود و بعد از سوی داکتران این شفاخانه به بخش سوء تغذی آورده شده است که همین جا در کنار اطفال دیگر، تحت مراقبت باشد؛ تا زماینکه سرنوشت وی معلوم شود."

خدیجه یکتن از صفاکاران این شفاخانه به آژانس خبری پژواک گفت: "نماز می خواندم که بیرون شدم طفل را دیدم و از خانم که در دهلیز نشسته بود، پرسیدم طفل از شماست، وی بی خبری نشان داد، بعد داکتران را خبر کردم."

وی همچنان گفت که قبل از آن، پدر و مادر این طفل را دیدم که همین طفل نزدشان بود و از وی در مورد بخش عاجل اطفال این شفاخانه پرسیده بود.

خدیجه افزود: "طفل معیوب مریض، مهمان خداوند است و پدر و مادر وی، باید طفل را رها نمی کرد، باید در برابر آن صبر می کردند و وی به مراقبت نیاز داشت."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement