خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: افزایش صادرات کشور بستگی به معیاری سازی تولیدات داخلی دارد

غنى: افزایش صادرات کشور بستگی به معیاری سازی تولیدات داخلی دارد

Oct 17, 2019 - 11:41

 

کابل (پژواک، ٢٥ ميزان ٩٨): رييس جمهور غنى ميگويد که بخاطر رقابت بهتر محصولات افغانی در بازارهای جهانی، نیاز است تا کیفیت محصولات مطابق مقررات و معیارهای جهانی عیار گردد.

اين مطالب در اعلاميه ى تذکر يافته که امروز از سوى دفتر مطبوعاتى رياست جمهورى به آژانس خبرى پژواک ارسال گرديده است.

در اعلاميه آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور دیروز در جلسۀ با مسوولین اداره ملی استندرد، گزارش اجراات این اداره را در بخش های استندرد سازی، ارزیابی مطابقت اجناس و خدمات با استندردها، صدور تصدیق نامه کیفی و علامت استندرد، مترولوژی و ایجاد سیستم لابراتواهای مرکزی، استماع کرد.

مسوولین اداره ملی استندرد چالش های این اداره و پیشنهادات شان را نیز با رئیس جمهور شریک ساختند و بر اصلاحات ساختاری و افزایش بودجه این اداره تاکید کردند.

در پايان رئیس جمهور گفت که بخاطر رقابت بهتر محصولات افغانی در بازارهای جهانی، نیاز است تا کیفیت محصولات مطابق مقررات و معیارهای جهانی عیار گردد.

وی مسئولین اداره ملی استندرد را موظف ساخت تا طرح های مشخص تدوین استندردها را با توجه به نیازمندی های بازار روی دست گیرند، تا خدمات و محصولات افغانی مصؤن، باکیفیت و در مطابقت با مقررات و معیارهای جهانی عیار گردد.

غنی با اشاره به ضرورت افزایش صادرات کشور، گفت که افزایش صادرات کشور بستگی به معیاری سازی تولیدات داخلی کشور دارد و نیاز است تا اداره ملی استندرد روی اقلام عمده صادراتی کشور تمرکز جدی نماید، تا زمینه رقابت بهتر محصولات افغانی در بازارهای جهانی فراهم گردد.

همچنان رئیس جمهور گفت که طرح های پيشنهادی اداره ملی استندرد نیاز به تحلیل بیشتر دارد تا یک تصویر واضح و نتایج قابل قبول ارائه گردد و در روشنایی آن تصمیم اتخاذ گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement