خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در جوزجان يک زن و يک قارى قرآن کشته شدند

در جوزجان يک زن و يک قارى قرآن کشته شدند

Oct 22, 2019 - 15:39

شبرغان(پژواک،٣٠ ميزان ٩٨):منابع محلى در جوزجان مى گويند که در دو رويداد جداگانه در اين ولايت يک زن و يک قارى قرآن کشته شدند.

مسعود ندیم سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت جوزجان به آژانس خبرى پژواک گفت که يک زن ٣٠ ساله صبح امروز در قریه عرب قرلق ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان، توسط افراد مسلح ناشناس در منزلش به قتل رسيده است.

وى به نقل از شوهر اين مقتول گفت که صبح امروز این زن با شوهر و شش فرزندش خواب بودند که سه مرد نقابدار وارد منزل آنها شده و بدون سرو صدا ، خانم را با خود به حويلى برده و ذریعۀ کلاشینکوف تیربارانش کرده اند.

به گفته موصوف،اين افراد که با موترسايکل به اين منزل آمده بودند بدون ضرر رساندن به ساير اعضاى خانواده، از ساحه فرار کرده اند.

 ندیم مى گويد که در اين زمينه تحقيقات را آغاز کرده اند.

به اساس يک خبر ديگر، دو قاری قرآن که در مدرسه قریه ایراغلی شهرشبرغان سمت مُدرس را داشتند شب گذشته به جان هم افتاده و یکی از آنها در درگیری ذات البینی کشته شد.

سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت جوزجان گفت قاری نقیب الله که به صفت مدرس درمدرسه قریه ایراغلی ایفای وظیفه میکرد شب گذشته توسط یکی از همکارانش به اسم قاری نورالهدی به قتل رسید.

وی افزود که تا کنون دلیل این قتل واضح نشده و نیروهای کشفی پولیس بر مبنای شکایت خانواده مقتول یک تن را به ظن دست داشتن دراین قضیه گرفتارنموده است.

به قول ندیم، پولیس درتلاش است تا عامل اصلی قضیه را گرفتارنماید، پیگیری موضوع در این راستا جریان دارد ولی تا کنون سرنخی از محل بود وباش وی به دست پوليس نيامده است.

مغفرت صمیمی ريیس سازمان حقوق بشر ولایات جوزجان، سرپل و فاریاب مى گوید که بايد هر دو قضيه از سوى پوليس به جديت تعقيب تا عاملين آن شناسايى و گرفتار شوند.

وى گفت که شوهر این زن مرد فقیری است که روزگار شانرا از طریق کار ذریعه یک عراده کراچی تامین مى نمود و اين خانواده با هيچ کسى دشمنى نداشتند.

 به گفته موصوف، از آغاز سالروان تا کنون در جوزجان، چهار زن کشته شده و چهارتن دیگر خود را حلق آویزنموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement