خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور غنی در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید جاپان اشتراک کرد

رئیس جمهور غنی در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید جاپان اشتراک کرد

Oct 22, 2019 - 17:27

کابل(پژواک،۳۰میزان۹۸):محمد اشرف غنی رئیس جمهورافغانستان امروز در کاخ صنوبر توکیو پایتخت جاپان، در مراسم تاجگذاری «ناروهیتو» امپراتور جدید آن کشور، اشتراک کرد.

در خبرنامه دفتر سخنگوی رییس جمهور آمده است که در این مراسم بر علاوۀ رئیس جمهور غنی، سران و مقام های بیشتر ۱۸۰ کشور جهان حضور داشتند.

منبع می نویسد که امپراتور ناروهیتو و همسرش با لباس سنتی جاپان به مراسم تاجگذاری حضور یافتند و امپراتور جدید جاپان، شمشیر و جواهری را که نماد قدرت امپراتوری آن کشور است، دریافت کرد و رسماً به حیث امپراتور جدید آن کشور به کارش آغاز نمود.

منبع نوشته است که رئیس جمهور غنی، بانوی اول کشور و بشیر محبت سفیر افغانستان در جاپان در این مراسم به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان، حضور داشتند.

افغانستان و جاپان مناسبات دیرینه و حسنه دارند و جاپان در ۱۸ سال گذشته با افغانستان در عرصه های مختلف کمک و همکاری چشمگیر کرده است.

در خبرنامه آمده است که جاپان در عرصۀ حکومتداری، تطبیق پروژه های انکشافی و میزبانی کنفرانس های بین المللی راجع به افغانستان، همکاری کرده و حمایت این کشور از افغانستان همواره مردم محور و مفید بوده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement