خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روسیه حمله ننگرهار را محکوم کرد و خواستار نابودی پایگاهای داعش در افغانستان شد

روسیه حمله ننگرهار را محکوم کرد و خواستار نابودی پایگاهای داعش در افغانستان شد

Oct 22, 2019 - 17:49

کابل (پژواک، ۳۰ میزان ۹۸): وزارت خارجۀ روسیه ضمن محکوم کردن حمله بر یک مسجد در ننگرهار، خواستار ارتقای موثریت مبارزه با «تروریزم» به خصوص نابودی پایگاه های داعش در افغانستان شده است.

چهار روز قبل حین ادای نماز جمعه گذشته، در مسجد قریه جودره ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار انفجاری رخ داد. به اساس گزارش ها در این انفجار ۷۲ تن کشته و بیش از سی تن دیگر زخم برداشتند.

مسوولیت این انفجار را که هنوز نوعیت آن نیز مشخص نیست، تا حال کدام گروهی بر عهده نگرفته است. طالبان مسلح، سازمان ملل متحد، ناتو و سفارت امریکا در کابل این حمله را تقبیح نموده اند.

در خبرنامه ریاست اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجۀ روسیه این حمله محکوم و جنایت خوانده شده است.

منبع نوشته است: «جای شک نیست که هدف این حمله نگه داشتن جامعه افغانستان در بیم و هراس بوده است. صلح مستحکم در جمهوری اسلامی افغانستان که طرف های درگیر در جنگ در کشور و جامعه جهانی در این اواخر مساعی چشمگیری را برای رسیدن به آن به خرچ می دهند، در ریشه در مخالفت با منافع تروریستانی قرار دارد که عمیقاً تلاش می نمایند تا جای پای برای خود در افغانستان باز نمایند.»

 منبع می افزاید:«از حکومت افغانستان میخواهیم تا تدابیر فوری را جهت تأمین امنیت شهروندان غیرنظامی و ارتقای مؤثریت مبارزه در برابر عناصر تروریزم در خاک افغانستان، در قدم نخست برای نابودی پایگاه های شبکه بین المللی تروریستی داعش روی دست بگیرد.»

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement