خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منابع: دوصد خانوادۀ¬ مسلح مرتبط به طاهر یولداش در غور مستقر شده اند

منابع: دوصد خانوادۀ¬ مسلح مرتبط به طاهر یولداش در غور مستقر شده اند

Oct 22, 2019 - 11:24

فيروزکوه(پژواک،٣٠ ميزان ٩٨): مقام هاى محلى غورمى گويند که حدود٢٠٠خانواده­ مربوط به طاهر یولداش، رهبر پیشین حرکت اسلامی ازبکستان همراه با سلاح و مهمات شان وارد غور شده اند.

غلام ناصرخاضع والی غور به آژانس خبرى پژواک گفت که تاهنوز روشن نیست که این افراد از کدام کشور وارد افغانستان شده اند؛ اما به بربنياد معلومات دست داشته اين خانواده ها مربوط به خانواد­هاى یولداش مى باشند ودرولسوالى پسابند اين ولايت مستقرشده اند .

وى افزود که به اساس اطلاعات رسيده این خانواده ها سلاح و مهمات نیز با خود حمل میکنند؛ اما اداره محلی غوردر تلاش است  تا موقعيت دقيق این افراد را تثبیت و آنها را هدف حمله قرار دهد.

همچنان فضل الحق احسان ريیس شورای ولایتی غور می گوید که از دو هفته به این سو نزدیک به ٢٠٠ خانواده که به زبان ترکى صحبت مى کنند از کشور ازبکستان وارد غور شده اند ودر ولسوالى پسابند اين ولايت منازل را براى بودو باش شان به کرايه گرفته اند .

عبدالاحد سرپرست ولسوالی پسابند غور نیز می گوید که ده ها خانواده مسلح در روستای کاکری این ولسوالی جاگزین شده اند و خانه هاى مردم محل را به کرايه  گرفته اند. 

وى نيز از اين بابت نگران است و خواهان اقدامات جدى مقام ولايت دراين زمينه مى باشد.

باشندگان غور نیز این موضوع را نگران کننده می دانند و از مقامات امنیتی می خواهند تا جلو ورود و بودباش اين خانوادها درغور را بگيرند. 

سراج الدین احمدی يک تن از باشندگان شهر فيروزکوه به پژواک گفت، آمدن اين اشخاص که مسلح هستند، باشندگان غور را نگران ساخته است؛ زيرا ورود اين افراد، باعث گسترش ناامنى ها خواهد شد.

 همچنان محمد قاسم صدیقی يکى دیگر از باشنده گان غور نيز ازحضور اين افراد  در ولسوالى پسابند اين ولايت نگران است و مى گويد که بايد هرچه زودتر مقام هاى غور در اين زمينه اقدام کنند.

  طاهریولداش رهبری حزب حرکت اسلامی ازبکستان را به عهده داشت که سال قبل درنتیجۀ حملۀ طیاره های بی پیلوت امریکایی درپاکستان کشته شد.

طاهر یولداش، فعالیت های تروریستی را در افغانستان و پاکستان سازماندهی می کرد و افراد وابسته به گروه تحت رهبری وى در برخی از ناآرامی های مناطق شمال افغانستان که هم مرز با ازبکستان است، دست داشته اند.

گروه طالبان تاهنوز در مورد این موضوع ابرازنظر نکرده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan