خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۸ پولیس محلی در کندز کشته شدند

۱۸ پولیس محلی در کندز کشته شدند

Oct 22, 2019 - 12:07

 شهر کندز(پژواک،٣٠ میزان ٩٨): از اثر حمله طالبان در ولسوالی علی آباد ولایت کندز ۱۸ پولیس محلی کشته و دو تن دیگر زخم برداشته اند.

 امان الله قریشی ولسوالی علی آباد امروز به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح شب گذشته در قریۀ عرض بیگی بر پوستۀ پولیس محلی حمله کرده اند.

وی میگوید که در این حمله هشت پولیس محلی کشته شده و پوسته نیز از سوی طالبان تخریب گرديده است.

 نامبرده افزود:"بعداً پولیس محلی تازه نفس وارد محل شده؛ اما در مسیر راه با کمین طالبان مواجه شده بود و ده پولیس محلی دیگر کشته و دو تن دیگر زخم برداشته اند."

 ولسوال  می افزاید که در این درگیری یک تانک هاموی پولیس نیز کاملاً تخریب شده است.

 حبیب الرحمن برادر ارباب امیر محمود قوماندان کشته شدۀ پولیس محلی به آژانس خبری پژواک گفت که در حمله شب گذشته برادرش با همسنگران دیگر کشته شده است.

وی میگوید: ((طالبان در مقایسه با پولیس اسلحه های قوی دارند، اگر حکومت به پولیس محلی اسلحه های قوی تقسیم نکند کسی حاضر نیست که در صفوف پولیس محلی ایفای وظیفه نمایند.))

 مل پاسوال عبدالرشيد رشيد قوماندان امنیۀ ولایت کندز نیز به آژانس خبری پژواک گفت که در این درگیری ١٦ پولیس محلی کشته شده اند.

 وی گفت:"کمی غفلت شده است؛ زیرا به این تعداد پولیس محلی کشته شده اند."

 از سوی دیگر، طالبان مسلح نیز این درگیری را تایید کرده اند.

 ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان میگوید که افراد این گروه شب گذشته در ولسوالی علی آباد بالای پوستۀ پولیس محلی حمله کرده اند.

 وی میگوید که در این حمله به شمول ارباب امیر محمود، شربت خان و خوشحال خان سه قوماندان ۲۰ پولیس محلی کشته شده اند.

 مجاهد می افزاید که در این درگیری دو تانک هاموی پولیس محلی و یک موترسایکل تخریب گردیده و یک مقدار اسلحه و مهمات آنها بدست طالبان آفتاده است.

 قابل یادآوری است که حدود دو هفته قبل نیز طالبان بالای این پوسته حمله کرده بودند که در اثر آن ۱۲ پولیس محلی کشته و برخی دیگر زخم برداشته بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement