خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یک شرکت خصوصی مدعی است که جایدادش توسط بانک ملی تصرف شده است

یک شرکت خصوصی مدعی است که جایدادش توسط بانک ملی تصرف شده است

Oct 23, 2019 - 16:32

کابل(پژواک، اول عقرب ۹۸): یک شرکت تجارتی خصوصی، مدعی است که باوجود تصفيۀ قرضه اش، بانک ملى حاضر نيست جايدادى را که به تضمين گذاشته بود، دوباره برايش تسليم دهد.

عزت الله طارق مشاور شرکت تجارتى گلزار، امروز در يک نشست خبرى در کابل گفت که سهمدارن اين شرکت هر یک محمد داوود و اشرف، در تاريخ ۱۳۸۶/۰۸/۲۱، مبلغ سه میلیون و ۸۰۰ هزار دالر امریکایی را به مدت سه سال براى شرکت گلزار قرضه گرفته بودند؛ اما بانک ملی، پس از ۱۳ ماه قرارداد را یکطرفه فسخ و موضوع را به محکمه محول کرد.

وی افزود: «محکمۀ تمیز فیصله کرد که سه میلیون و ۸۰۰ هزار «دالر»، به بانک ملی پرداخت شود و بانک ملی، جایداد شرکت متذکره را تسلیم کند.»

موصوف گفت که شرکت تجارتی گلزار، پول را به بانک ملی تحویل کرده؛ اما این بانک، تاکنون جایداد شرکت متذکره را تسلیم نکرده است.

از سوی دیگر، عبدالنصیر رشتیا رئیس انجمن فصل نوین افغانستان که در این نشست صحبت می کرد، عدم دسترسی به منابع مالی را یکی از مشکلات سرمایه گذاران عنوان کرده و گفت که شرکت گلزار، پول قرضه را به حساب بانک ملی افغانستان رسانده است؛ اما خلاف فیصلۀ محکمه هنوز هم جایدادهای شرکت متذکره، در تصرف بانک ملی افغانستان قرار دارد.

آنان هشدار دادند که اگر بانک ملی، تا یک هفتۀ آینده جایدادهای شرکت گلزار را تسلیم نکند، دست به تظاهرات خواهند زد.

اما آژانس خبری پژواک، با تماس های مکرر موفق به دریافت دیدگاه بانک ملی افغان در اين خصوص نشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement