خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در جوزجان ۱۲ مخالف مسلح کشته شدند

در انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در جوزجان ۱۲ مخالف مسلح کشته شدند

Oct 30, 2019 - 20:19

شبرغان(پژواک،۸عقرب۹۸):مقام های محلی در جوزجان می گویند که یک موتر مملو ازمواد انفجاری در ولسوالی مُردیان این ولایت در میان گروهی از طالبان مسلح منفجر گردید که درنتیجه ۱۲ طالب کشته و ۵ فرد ملکی زخم برداشته اند.

مولوی لطف الله " عزیزی " والی جوزجان ضمن تایید این رویداد به آژانس خبری پژواک گفت که این رویداد امروز(چهارشنبه) درقریه جنگل اریغ ولسوالی مُردیان ولایت جوزجان رخ داده است .

وی افزود:" طالبان روز گذشته مقداری از مهمات نظامی را از منطقه بالاحصار ولسوالی آقچه ولایت جوزجان بدست آورده بودند و آن را با مقدارازمواد انفجاری به داخل یک موترجابجا کرده بودند و قصد انجام حمله انتحاری را بالای مرکز ولسوالی مُردیان داشتند که  موتر مملو از مواد انفجاری در میان آنها منفجرشد."

موصوف می گوید که دراین رویداد ۱۲ طالب مسلح کشته شدند که احتمال می رود در میان آنها ولسوال نام نهاد این گروه برای ولسوالی چمتال ولایت بلخ نیز شامل باشد.

عزیزی گفت که طالبان مسلح قصد یک پلان عملیاتی بالای مرکز ولسوالی مُردیان را داشتند که با انفجار این موتر مملو از مواد انفجاری پلان شان برهم خورد.

اما ذبیح الله " مجاهد " یک تن از سخنگویان گروه طالبان مسلح وقوع انفجار موتر مملو از مواد انفجاری را در میان طالبان مسلح رد نموده است.

وی گفته است که این رویداد زمانی دربازار قریه جنگل اریغ رخ می دهد که یک موتر افراد ملکی از این منطقه عبور می کرد و در اثر انفجار یک سرگوله مرمی دو تن از سرنشینان موتر کشته و چهارتن دیگر زخمی می شوند که تمام آنها افراد ملکی هستند.

وی کشته شدن طالبان مسلح را در این رویداد نیز رد کرده است.

این درحالی است که چهار روز پیش دو تن ازطالبان که قصد ماین گذاری را درنزدیکی پل نو ولسوالی آقچه داشتند دراثر انفجارآن کشته شده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement