خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پنجمین نمایشگاه صنایع دستی زنان در بامیان برگزار شد

پنجمین نمایشگاه صنایع دستی زنان در بامیان برگزار شد

Oct 30, 2019 - 16:47

باميان(پژواک، ٨ عقرب ٩٨): در يک نمايشگاه سه روزه در باميان، ده ها قلم از توليدات صنايع دستى زنان در «بازارچه هنر» اين ولايت، به نمايش گذاشته شد.

نعیم رضایی آمر ریاست صنعت و تجارت بامیان، به آژانس خبرى پژواک گفت که هدف از برگزاری این نمایشگاه، حمایت و معرفی صنایع دستی زنان بامیانى مى باشد.

وی افزود که دراین نمایشگاه، انواع صنایع دستی از قبیل خامک دوزی، گلدوزی، برک، گلیم، نمت، کفش های نمتی، و انواع لوازم تزئينی برای منزل مى باشد که توسط زنان بامیانى تهيه شده است.

محمد اسلم علوی رئيس اطلاعات و فرهنگ بامیان که از این نمایشگاه دیدن مى کرد گفت معرفی صنایع دستی زنان بامیان، به  معنی معرفی فرهنگ و آداب و رسوم این ولایت است.

لطیفه محسنی  معاون اجتماعی فرهنگی والی بامیان گفت که این نمایشگاه برای فروش صنایع دستی زنان و نیز خودکفايی اقتصادی زنان نقش بالايی دارد.

وی افزود که حکومت محلی، تلاش بر این دارد تا از طریق برگزاری چنین نمایشگاه ها، صنایع دستی زنان حمایت شود و اجناس آنان به فروش برسد.

وی ابراز امیدواری کرد که تا ختم این نمایشگاه، اقلامى که زنان در این بازارچه برای فروش آورده اند، به فروش رسیده و زنان کاسب، از فروش صنایع دستی شان منفعت ببرند.

صغرا یکی ازغرفه داران این نمایشگاه، به پژواک گفت که بر گزاری چنین نمایشگاه ها خوب است، ولی باید چنین نمایشگاه ها از قبل اعلام شود تا مشتری های بیشتری از ولایات مختلف بیایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan