خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٦٣ تن بشمول ٢٠ دختر از حافظان قرآن كريم در پروان سند فراغت دریافت کردند

٦٣ تن بشمول ٢٠ دختر از حافظان قرآن كريم در پروان سند فراغت دریافت کردند

Nov 07, 2019 - 14:01

چاريکار(پژواک،١٦عقرب٩٨):٦٣ نفر بشمول ٢٠ دختر از حافظان قرآن كريم در ولايت پروان سند فراغت دریافت کردند.

مسولان معارف ولایت پروان به پژواک گفته اند که این تعداد از دانش آموزان پس ازسپرى کردن برنامه حفظ قرانکريم وفراگيرى سايرمضامين در دارالحفاظ ابوذر غفاری ولسوالی جبل السراج ولایت پروان سند فراغت بدست آوردند.

عبدالخبیر صدیقی سخنگوی ریاست معارف ولایت پروان به اژانس خبرى پژواک گفت که درميان اين حافظان قرآن کریم ٤٣پسرو٢٠ دختراز ولایت های تخار، بدخشان، کندز، بغلان ،پروان کاپیسا، پنجشیر وکابل شامل اين برنامه آموزشى بوده اند.

از سوی هم قاری عبدالوهاب پروانی آمر دارالحفاظ ابوذرغفاری می گوید که این ششمین دور از فراغت حافظان قرآن کریم دراین دارالحفاظ میباشد که بشمول این دوره ٣٠٠ پسر ٧٠ دخترسند فراغت بدست آورده اند .

وی با تاکید بر فراهم سازی زمینه های آموزش دینی در کشورگفت که درحال حاضر ١١٠ دختردراین دارالحفاظ از بهر حفظ قرآن کریم  لیلیه میباشند که خوشبختانه ازسوی مردم به گونه خصوصی تمویل میشوند.

موصوف، از دولت خواست که زمینه های آموزش دینی را بیشتر از پیش فراهم سازد که تا جوانان به کشور های همسایه رهسپار نگردند و درد سرساز به جامعه خود نباشند.

احمد رشاد یکتن از حافظان قرآن کریم این دوره  که باشنده ولایت تخار میباشد.

وى ازاينکه توانسته حافظ قرآن شود خيلى شادمان بوده به پژواک گفت که به تحصیلات دینی خود ادامه میدهد  وتعهد می سپارد که خدمت گذار به جامعه خود خواهد بود.

دارالحفاظ ابوزرغفاری واقع در ولسوالی جبل السراج دارای ١٣٧٥دانش آموز دختر وپسر است که این تعداد دانش آموزان در پنج الحاقیه و یک مرکزهمه روز مصروف آموزش میباشند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement