خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"تکت های انتخاباتی، باید در کار کميسيون هاى انتخاباتى مداخله نکنند"

"تکت های انتخاباتی، باید در کار کميسيون هاى انتخاباتى مداخله نکنند"

Nov 11, 2019 - 18:11

کابل (پژواک، ٢٠ عقرب ٩٨): فيفا مى گويد که کميسيون شکايات انتخاباتى، مراکز و محلاتى را که در اثر شکايات بررسى قرار مى گيرد، در هماهنگى لازم با کميسيون مستقل انتخابات انجام دهد که در صورت امکان، بررسى ها از سوى هر دو کميسيون به صورت همزمان انجام شود.

اين مطلب در اعلاميه اى که از سوى مؤسسه اجتماع انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فيفا)، به نشر رسيده، بيان شده است.

منبع گفته است پيشنهاد مى گردد که کميسيون شکايات انتخاباتى نيز مراکز و محلاتى را که در اثر شکايات مورد بررسى قرار مى گيرد، در هماهنگى لازم با نهادهاى ناظر، به خصوص کميسيون مستقل انتخابات انجام دهد، که در صورت امکان، بررسى ها از سوى هر دو کميسيون به صورت همزمان انجام شود؛ تا هم در عرصۀ تامين شفافيت و هم تسهيل حضور ناظرين، زمينه اى بهتر فراهم گردد.

فيفا همچنان پيشنهاد نموده تا کميسيون مستقل انتخابات، در روشنى اصول و قوانين موجود، جلسه  فوق العاده اى را با نماينده گان باصلاحيت تمامى کانديداها، با حضورداشت ناظرين برگزار نمايد و منطق کار خود و شيوه هاى تطبيق آن را با همگان شريک ساخته و مشوره هاى قانونى و اصولى کانديداها و نهادهاى ناظر در مورد را در نظر بگيرد.

از سوى ديگر، بنياد انتخابات شفاف افغانستان (تيفا) از تکت هاى انتخاباتى و طرف هاى ذينفع پروسه انتخابات خواسته است تا در کار کميسيون هاى انتخاباتى مداخله نکنند و اجازه دهند؛ تا کميسيون ها در فضاى آرام، کار تخنيکى و مسلکى خود را به پيش ببرند.

اين اظهارات، در اعلاميه اى که از سوى اين نهاد منتشر شده، بيان گرديده است.

منبع همچنان نوشته است که تيفا، از کميسيون هاى انتخاباتى، جداً مى خواهد تا طبق قانون انتخابات، مقررات و لوايحى که قبلا تصويب نموده اند، عمل کرده و براى مردم از سلامت پروسه اطمينان همه جانبه دهند؛ تا مردم مطمئن شوند که راى شان سرنوشت انتخابات را تعيين خواهد نمود.

منبع اضافه کرده است که تيفا از کميسيون هاى انتخاباتى مى خواهد که طبق برنامه هاى از قبل تعيين شده، عمل کرده و براى مردم، نهادهاى ناظر بر انتخابات و تمام نهادهاى دست اندرکار، از روندهاى کارى خود، به گونۀ واضح حسابدهى کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement