خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اولین محمولۀ گندم کمکی هندوستان به چابهار رسید

اولین محمولۀ گندم کمکی هندوستان به چابهار رسید

Nov 14, 2019 - 16:30

کابل (پژواک،۲۳عقرب۹۸): وزارت زراعت می گوید که اولین محموله‌های گندم کمکی هندوستان به مردم افغانستان که جمعاً ۷۵ هزار تن است، به بندر چابهار رسیده و به زودی به افغانستان می‌رسد.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی این وزارت، به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، می نگارد که نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری؛ با ونی کمار سفیر هندوستان در کابل در دفتر کارش دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار؛ هر دو طرف در مورد کمک‌ ۷۵ هزار متریک تن گندم آن کشور به افغانستان، فراهم‌سازی زمینه‌های آموزش عالی در بخش زراعت و نیاز هندوستان به خرید پیاز افغانستان، صحبت کردند.

ونی کمار سفیر هندوستان مقیم کابل در این دیدار گفت اولین محموله‌های گندم کمکی هندوستان به مردم افغانستان که جمعاً ۷۵ هزار تن است، به بندر چابهار رسیده و به زودی به افغانستان می‌رسد.

او هم‌چنان افزود که آنان در بخش کمک به ظرفیت‌سازی و بورسیه‌های تحصیلی در سکتور زراعت، به افغانستان ادامه می‌دهند و در نظر دارند این زمینه‌ها را برای افغانستان بیش‌تر بسازند.

سفیر هندوستان افزود که آن کشور، به پیاز افغانستان نیاز دارد و از صدور پیاز افغانستان به هندوستان استقبال می‌کنند.

از سویی هم نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری؛ از کمک‌های هندوستان برای افغانستان سپاس‌گزاری کرد و از افزایش این کمک‌ها استقبال نمود.

او تصریح کرد که تاجران را به صدور پیاز افغانستان به هند از طریق بندر چابهار، تشویق می‌کنند.

وی، همکاری‌های هندوستان در بخش ظرفیت‌سازی و تحصیل در سکتور زراعت را نیز موثر خواند و ادامه و افزایش آن را برای رشد زراعت در کشور ثمربخش دانست.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan