خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای ر بررسی "سوء استفادۀ جنسی" از شاگردان پسر در لوگر، هیات حقیقت یاب توظیف شد

برای ر بررسی "سوء استفادۀ جنسی" از شاگردان پسر در لوگر، هیات حقیقت یاب توظیف شد

Nov 14, 2019 - 14:00

کابل(پژواک، ۲۳ عقرب ۹۸): وزارت معارف، به منظور بررسی ادعای سوء استفادۀ جنسى از کودکان در مکاتب ولایت لوگر، هیات حقیقت یاب را موظف کرد.

هيات يادشده، بعد از آن توظيف مى شود که روزنامه گاردين، در مورد سوء استفاده جنسى از کودکان در مکاتب ولايت لوگر، گزارش تحقيقى را  به نشر رسانده است.

در خبرنامه ای که از سوی وزارت معارف منتشر شده، آمده است که این وزارت، از عملکرد تمامی کارکنان این وزارت مشمول آموزگاران و کارکنان اداری در مکاتب و مدارس، نظارت جدی دارد.

در ادامه خبرنامه آمده است که ضمن بررسی ادعاهای موجود، در مورد آمار و ارقام منتشر شده در این گزارش وزارت معارف، از تمام رسانه های ملی و بین المللی می خواهد که در نشر گزارش های تحقیقی، از معیارهای پذیرفته شدۀ علمی استفاده کنند.

به گفتۀ این وزارت، نویسندگان گزارش های تحقیقی، بايد آمار و ارقام مصاحبه شوندگان، شیوه های انجام مصاحبه، و اسناد و مدارکی را که بر پایۀ آن تحقیق می نمایند ارائه نمایند.

در اخیر آمده است که در گزارش گاردین، از میان ارقام گزارش شده، فقط در چند مورد خاص اسناد ارایه شده و آنهم روشن نيست.

روزنامه گاردین، گزارش داده است که ۵۴۶ کودک پسر در شش مکتب ولایت لوگر، از سوی حلقه اى متشکل از استادان، متعلمین بزرگتر و افراد قدرتمند، مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته اند.

در ادامه گزارش آمده است که برخی از قربانیان، پس از آنکه ویدیوهای شان در فیسبوک منتشر شده است، کشته شده اند.

در این گزارش آمده است که پنج خانواده، پس از آن که چهره پسران شان را در نوارهای تصویری نشر شده در شبکه های اجتماعی دیده اند، پسران شان را کشته اند: «دو کودک بین ۱۳ تا ۱۵ ساله هفتۀ گذشته کشته شدند؛ اما هنوز مشخص نشده که آنان از سوی کیها کشته شده ‌اند.»

به نقل از گزارش، از قول شاگردان مکتب آمده است که سرمعلم در کتابخانۀ مکتب، یک اتاق شخصی داشته که روزانه پس از رخصتی و در پایان هفته‌، در آنجا از شاگردان سوء استفاده‌ جنسی می‌کرد.

در  بخش دیگر گزارش آمده است که نهادهای جامعه مدنی، جوانان لوگر و موئسسات اجتماعی، پس از کشف بیش از ۱۰۰ نوار تصویری در شبکه های اجتماعی، از سوء استفادۀ جنسی از کودکان در این مکاتب، وسعت این سوء استفاده‌ را آشکار کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan