خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای ۷۰۰ خانوادۀ نيازمند در سمنگان مواد غذایی توزیع مى شود

اجتماع

آرشيف

برای ۷۰۰ خانوادۀ نيازمند در سمنگان مواد غذایی توزیع مى شود

Nov 14, 2019 - 12:10

ایبک (پژواک،۲۳عقرب ۹۸): سازمان غذایی جهان، برای ۷۰۰ خانوادۀ نيازمند در سمنگان که به اثر جنگ های داخلی بیجا شده اند، ۱۲۹ متریک تن مواد غذایی را توزیع می کند.

جمشید کریمی مدیرادغام مجدد آمریت مهاجرین ولایت سمنگان، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که  این کمک ها برای ۷۰۰ خانوده از باشنده گان ولسوالی دره صوف پائین، روی دوآب و قریه جات تایخونک، منقوطن وشیرکیار مرکز اين ولايت، توزیع می گردد.

به گفتۀ موصوف، این خانواده ها بنابر جنگ ها ميان گروه طالبان و نیروهای امنیتی، از خانه های شان بیجا شده و در شهر ایبک مرکز ولایت سمنگان جابجا شده اند.

وی افزود که در مجموع، مواد کمک شده ۱۲۹ متریک تن مى باشد که از جمله ۱۰۵ متریک آن آرد، ۱۰ تن دال نخود، ده تن روغن، نیم تن نمک و ۳.۵ تن بوره است، که برای سه ماه بیجا شده گان در نظر گرفته شده است.

کریمی گفت که کمک به بیجا شده گان، به اساس سروی که قبلا صورت گرفته توزیع می شود.

به گفته موصوف، برای هر فامیل ۵۰ کیلوگرام آرد، پنج کیلوگرام حبوبات، پنج کیلوگرام روغن نباتی و غيره مواد که جمعا بيش از ٦٠ کيلوگرام شده و در سه  ۱۸۴ کیلوگرام توزیع می گردد.

از سويی هم مسئولین محلی ولایت سمنگان، حین توزیع مواد مساعدت شده، طی صحبتی بر شفافیت توزیع مواد تاکید ورزیده، به هیات توزیع وظیفه داده شد تا مواد متذکره را به رویت جدول سروی شده، توزیع نموده و از حیف و میل آن جلوگیری کنند.

محمد سلیم ۳۲ ساله که از قریه زیرکی ولسوالی دره صوف پایین به شهر ایبک بیجا شده است، حین دریافت کمک سازمان غذایی جهان، ضمن قدردانی از کمک به آنها گفت: «یک بوری آرد، یک قطی روغن دال نخود و نمک طعام برايم توزیع شد، با این مواد میتوانم براى يک ماه خانواده ام را به شکل بخور نمیراعاشه کنم.»

وی از مسئولین دولت و موسسات خیریه خواست از اینکه فصل زمستان شروع شده، بايد برای آنان موادسوخت و البسه زمستانی نیز توزیع کنند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement