خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حادثۀ ترافیکی در ایران ۲۸ مهاجر افغان کشته و ۲۱ تن دیگر زخمى شدند

حوادث

آرشيف

در حادثۀ ترافیکی در ایران ۲۸ مهاجر افغان کشته و ۲۱ تن دیگر زخمى شدند

Nov 14, 2019 - 13:55

کابل(پژواک، ٢٣ عقرب ٩٨): رسانه های ایران می گوید که در اثر تصادم دو عراده موتر در سيستان و بلوچستان این کشور، ۲۸ مهاجر افغان جان باخته و ۲۱ تن دیگر شان زخم برداشته اند، سفير افغانستان در تهران نيز اين رويداد را تاييد ميکند.
تسنیم و ایرنا رسانه های ایران، گزارش داده اند که این رویداد در منطقۀ خاش سیستان و بلوچستان رخ داده است.

منبع افزوده است که این رویداد، زمانی رخ داد که دو عراده موتر مسافربری تصادم کرد و از اثر آن، ۲۸ مهاجر افغان جان باخته و ۲۱ تن دیگر زخم برداشته اند. منبع گفته است که این رویداد، صبح امروز در مسیر شاهراه سروان- خاش صورت گرفته است.

عبدالغفور لیوال سفیر افغانستان در ایران، امروز به آژانس خبری پژواک گفت: "این رویداد رخ داده است، با تاسف که از شهید و زخمی شدن برخی از هموطنان خویش اطلاع حاصل کردیم، سفارت به همکاران قونسلگری زاهدان که به محل رویداد نزدیک هستند، دستور داده است که این حادثه را به طور جدی بررسی کرده، با مجروحین همکاری نموده و امور انتقال شهدا را در هماهنگی با مقامات ایرانی، به خوبی انجام دهند."

لیوال افزود: "شرایط منطقه ایجاب میکند که همکاران ما باید بعد از هماهنگی های لازم وارد منطقه شوند. سفارت هر مورد را از نزدیک تعقیب میکند و تا حد توان و صلاحیت، به خواسته های هموطنان متضرر خویش رسیده گی خواهد کرد."

سیستان و بلوچستان ایران، با ولایت نیمروز افغانستان سرحد دارد و بیشتر اوقات مهاجرين افغان، از این راه وارد ایران شده و بعداً به کشورهای ارپايى و ترکیه به شکل غیرقانونی میروند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement