خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تیم ثبات و همگرایی: اجازه نمی دهیم که به آرای تقلبی اعتبار داده شود

تیم ثبات و همگرایی: اجازه نمی دهیم که به آرای تقلبی اعتبار داده شود

Nov 15, 2019 - 15:58

 

کابل (پژواک، ۲۴ عقرب ۹۸): معاون دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی، مدعی است که این تیم بر اساس رأی پاک، پیش‌تازترین تیم در انتخابات است و تحت هیچ شرایطی حاضر نخواهد بود که آرای تقلبی به گردش افتاده و به آن اعتبار داده شود.

این در حالی است که پیش داوری از پیروزی در انتخابات، تخلف انتخاباتی است و اعلام نتایج انتخابات از صلاحیت های کمیسیون مستقل انتخابات می باشد.

اسدالله سعادتی، معاون دوم دسته‌ انتخاباتی ثبات و همگرایی به ریاست عبدالله عبدالله، امروز در یک نشست خبری در کابل از وجود تقلب در انتخابات سخن زده گفت که نزدیک به ۲۵۰ هزار رأی خلاف قانون و طرزالعمل به صندوق‌ها ریخته شده، در ۱۳۷ هزار رأی دست‌برد شده است و بیش از ۱۰۲ هزار رأی دیگر در خارج از زمان به صندوق‌ها ریخته شده است.

سعادتی مدعی شده گفت که بر اساس رأی پاک، تیم ثبات و همگرایی پیش‌تازترین تیم در انتخابات است و تحت هیچ شرایطی حاضر نخواهد بود که رأی تقلبی به گردش افتاده و به آن اعتبار داده شود.

معاون دوم دسته‌ انتخاباتی ثبات و همگرایی گفت: «کمیسیون فکر نکند که همه‌کاره است و هر چه که دلش خواست، انجام دهد. این یک قاعده‌ی بین‌المللی است که ما یک طرف قضیه و شریک انتخابات استیم. ما مطابق به قانون منفعت و ضرر داریم. نکته‌ی دیگر این است که سال ۲۰۱۴ نیست. در سال ۲۰۱۴ تقلب فهمیده می‌شد ولی نشان داده نمی‌شد که تقلب در کجا و چگونه شده. این‌بار تیم تخنیکی ما دانه به دانه، محل به محل، پرونده به پرونده شناسایی کردند و می‌فهمیم که در کجا تقلب شده، نوع تقلب چه بوده است، همه‌ این‌ها را می‌دانیم.»

این در حالی است که کمیسیون انتخابات تفتیش و بازشماری آرای بیش از ۸۰۰۰ محل رای دهی را چند روز پیش آغاز کرد، اما این روند را چهارشنبه (۲۲ عقرب) به دلیل ممانعت‌های دسته‌ انتخاباتی ثبات و همگرایی و مخالف برخی نامزدان دیگر متوقف کرد.

انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان برگزار شد. قرار بود نتیجه ابتدایی این انتخابات، در ۲۳ عقرب و نتیجه نهایی آن را در پانزده هم قوس اعلام کند، اما موفق به این کار نشده است و اعلام نتایج انتخابات تا زمان نامعین به تعویق افتاده است

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement