خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طى سال روان کار ٤٠٠ پروژه انکشافى در فارياب، آغاز شده است

طى سال روان کار ٤٠٠ پروژه انکشافى در فارياب، آغاز شده است

Nov 16, 2019 - 17:29

فارياب(پژواک، ٢٥ عقرب ٩٨): مسئولین ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت فاریاب می گویند که در سال روان، کار بيش از چهار صد پروژه به هزینۀ بیش از یک میلیارد افغانی، در بخش های مختلف در این ولایت آغاز گرديده است.

انجنیر عزیزالله عثمانی رئیس احیا و انکشاف دهات فاریاب، در مصاحبه با آژانس خبری پژواک گفت که در سال روان، بيش از ٤٠٠ پروژه از طریق برنامه های میثاق شهروندی پلان و روى دست گرفته شد، که اکثر اين پروژه ها تکميل و يک تعداد کم آن تحت کار قرار دارند.

به گفتۀ وى؛ اين پروژه ها شامل حفظ و مراقبت سرک ها، ايجاد پل ها، حفر چاه، شبکه هاى آبرسانى، ديوارهاى محافظتى و ساخت تعميرات براى مکاتب مى باشند.

موصوف گفت که اين پروژه ها که شامل، کانکريت ريزى ٣،٣٥ کيلومتر سرک، ٤٤٠ حلقه چاه در پنج ولسوالى، هشتاد شبکۀ آبرسانى، ٥٠ کانال زراعتى، ٢٢ ديوار محافظتى، سه پل ٦٠ متره، چهار پلچک، ٥١ تعمير براى مکاتب مى باشند، بيش از يک ميليارد افغانى هزينه برداشته اند.

او افزود از اين پروژه ها که اکثراً در مرحله تطبيق قرار دارند، ٢٥٠ هزار تن از آب آشاميدنى صحى مستفيد شده اند، بيش از ٥٠ هزار جريب زمين تحت آبيارى در آمده است.

همچنان منبع خاطر نشان ساخت که از طريق اين پروژه ها ٣٠٠ صنف درسى ايجاد شده و بيش از ٢٦٠٠ شاگرد، به  اتاق هاى درسى مصئون دسترسى پيدا کرده اند.

به اساس معلومات وى؛ از طريق اين پروژه ها ٢٥ کيلو متر سرک جغل اندازى شده است.

موصوف نا­امنى ها ومداخله زورمندان، تعيين اولويت پروژه ها از سوى تدارکات، پروسه هاى تدارکاتى، استخدام کارمندان مسلکى وغيره را، از عمده ترين مشکلات دربرابر پروژه ها خواند.

 اما وى گفت که ٩٠ درصد پروژه هايى که در ساحات تحت کنترول طالبان قرار داشتند، عملى شده اند.

وى به پرسش خبرنگار پژواک مبنى بر اينکه هر گاه خواسته باشید پروژه ای را در منطقه مخالفین تطبیق کنید، چگونه با آنها تامین ارتباط و اجازه می گیرید؟ گفت که  پیش از آغاز هر برنامه، با اعضای شورا ها و متنفذین تماس برقرار نموده، از طریق آنها با مخالفین پیرامون شروع و ختم پروژه ها صحبت نموده و اجازه کار را می گیرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement