خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

راه بندان در شهر کابل مردم را با مشکلات مواجه کرده است

راه بندان در شهر کابل مردم را با مشکلات مواجه کرده است

Nov 17, 2019 - 17:25

کابل (پژواک، ۲۶ عقرب ۹۸): شاروالی شهر کابل، در حالی از گماشتن ۳۰۰ نفر برای نظم ترافیکی در شهر کابل خبر میدهد که اخیراً در این شهر، شکایات مردم از راه بندی ها افزایش یافته است.

احمد ذکی سرفراز شاروال کابل گفت که این ۳۰۰ تن را، در چهارچوب ریاست انسجام ترافیک این شاروالی جذب میکنند.

به گفتۀ مقامات شاروالی، برای این افراد تعلیم مخصوص داده میشود تا وظایف شان را به خوبی به پیش ببرند.

بر اساس معلومات شاروال کابل؛ این افراد مشترکاً با پولیس ترافیک در روند ترافيکی شهر بخصوص عبور و مرور شاگردان مکتب و همشهریان از جاده، تنظیم خواهند کرد و ضمن نظارت تمام مسیرهای حرکت، در شناسایی تخلفات ترافیکی با پولیس ترافیک کمک خواهند کرد.

به گفتۀ وی؛ تاهنوز از جمع ۳۰۰ تن، ۴۳ تن به وظیفه گماشته شده و آغاز به کار کرده اند.

او افزود که امور جذب افراد دیگر در این عرصه جریان دارد.

این در حالیست که شماری از رانندگان و باشندگان شهر کابل، از راه بندان شاکی اند.

محمد سخی یک تن از رانندگان ولایت کابل، به آژانس خبری پژواک گفت: "در شهر کابل همیشه راه بندی می باشد؛ اما از سه- چهار هفتۀ بدینسو در چهار راهی ملک اصغر، وزیر اکبر خان، ده افغانان، سرک میدان هوایی، دهمزنگ و کوته سنگی راه بندی بیشتر شده است."

عزیزالله یک تن از رانندگان تکسی گفت: "حوالی ساعت ۹:30 صبح امروز از چهار راهی قمبر سواری گرفتم، اکنون ساعت ۱۱:30 به چهار راهی پشتونستان رسیدم."

به گفتۀ وی؛ اگر راه بندی نباشد این راه در حدود ۱۵ دقیقه طی میشود.

چرا راه بندی ایجاد میشود؟

احمدشاه یک تن از باشندگان شهر کابل گفت که در شهر کابل، بخاطرى راه بندی می باشد و مردم راه ۲۰ دقیقه را در یک ساعت طی میکنند که از یک طرف پولیس ترافیک و از سوی دیگر رانندگان قانون را مراعات نمی کنند.

به گفتۀ وی؛ رسانه ها بخصوص آژانس خبری پژواک چندین بار در این خصوص که پولیس ترافیک در بدل گرفتن پول برای مردم اجازه میدهند که از طریق کراچی در سر سرک مواد را به فروش برسانند و در برابر گرفتن سواری در مکان غیرقانونی نیز از رانندگان پول میگیرند.

احمدشاه افزود: "به باور من در این اواخر بخصوص از طرف بعد از ظهر، معضل راه بندان، بخاطرى بیشتر شده است که روز ها کوتاه است؛ مامورین، دکانداران و مردم دیگر در عین وقت از وظایف و کارهای شان به سوی خانه میروند."

خلیل الرحمن رانندۀ دیگر گفت که برخی سرک ها مثل سرک شش درک، سرک وزارت امور خارجه، و برخی جاده های فرعی از سوی نیروهای امنیتی، زورمندان و مقامات بسته شده است.

وی افزود که ضمن این عوامل، عدم رعایت نظم از سوی رانندگان و تراکم نفوس و موترها از جمله عوامل دیگر راه بندان است.

اما جاوید یک تن از رانندگان دیگر گفت که در کنار این عوامل، افزایش تلاشی از سوی نیروهای امنیتی در شهر نیز باعث راه بندی شده است.

محمد حنیف علی خیل باشندۀ شهر کابل گفت: "وضعیت ترافیکی در شهر کابل مردم را خسته کرده؛  نصف عمر آنها در مشکلات ترافیکی و راه بندان سپری میشود."

وی افزود که کراچی هايی که در سر سرک مواد را به فروش میرسانند، باید دور شوند و پولیس ترافیک به خوبی وظایف خود را انجام دهند تا این معضل حل شود.

تلاش کردیم که نظر مدیریت ترافیک شهر کابل را به دست بیاوریم؛ اما موفق به این کار نشدیم؛ اما مقامات شاروالی کابل میگویند که چندین بار از سر سرک ها کراچی هارا دور کرده اند؛ اما مردم دوباره تلاش میکنند و از طریق کراچی در سر سرک، مواد شان را به فروش می رسانند. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement