خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمیسیون تدارکات ملی ۵۲ مورد تدارکاتی را منظور کرد

کمیسیون تدارکات ملی ۵۲ مورد تدارکاتی را منظور کرد

Nov 18, 2019 - 17:32

کابل(پژواک،۲۷عقرب۹۸): کمیسیون تدارکات ملی، ۵۲ مورد تدارکاتی به ارزش ۸.۱ میلیارد افغانی را منظور نمود و یک قرارداد مربوط به وزارت ترانسپورت را فسخ کرد.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر مطبوعاتی ارگ به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، نگاشته شده است که جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی، شام روز گذشته به ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری در ارگ برگزار گردید.

منبع افزوده است که در این نشست ۵۹ مورد تدارکاتی به بحث و بررسی گرفته شد و در نتیجه، ۵۲ مورد آن به ارزش بیش از ۸.۱ میلیارد افغانی از سوی این کمیسیون منظور شد.

قرارداد های منظور شده قرار ذیل اند:

-         قرارداد اعمار قسمت پنجم سرک بغلان- بامیان به طول ۱۹.۵۸ کیلومتر مربوط پروژۀ سرک اتصال ترانس- هندوکش، مربوط وزارت ترانسپورت؛

-         قرارداد پروژه تدارک خدمات مشورتی حفظ و مراقبت از کنترول حریم فضایی افغانستان، مربوط وزارت ترانسپورت؛

-         قرارداد ماشین‌های خط اندازی جاده ها، مربوط شاروالی کابل؛

-         قرارداد کرایه‌گیری یک باب تعمیر جمعیت هلال احمر افغانی (سره میاشت)، برای ادارۀ ملی امتحانات؛

-         قرارداد تهیه و تدارک اجناس برای بازسازی نیروی برق کوچک اسعدآباد کنر، مربوط دافغانستان برشنا شرکت؛

-         قرارداد پروژۀ تهیه و تدارک یک قلم گاز مایع مورد ضرورت ادارات و قطعات نظامی مرکزی ریاست عمومی امنیت ملی؛ 

-         قرارداد پروژۀ تهیه و تدارک تیل پترول مورد ضرورت قطعات نظامی و ادارات مرکزی ریاست عمومی امنیت ملی؛

-         قرارداد پروژۀ تدارک ۱۰ نوع قندیل های قصر گل‌خانه ارگ، ضرورت ریاست تعمیرات، حفظ و مراقبت ادارۀ عملیاتی و حمایوی انکشاف ملی؛

-         قرارداد پروژۀ تهیه و تدارک دو قلم چوب سوخت (بلوط و ارچه) مورد نیاز قطعات و جزوتام‌های قوای پولیس به اساس قرارداد چهارچوبی؛

-         قرارداد تدارک یک قلم تیل پترول مورد نیاز وسایط و جنراتورهای قطعات و جزوتام‌های اردوی ملی شامل ۷ بخش؛

در ادامه خبرنامه گفته شده است که حین بحث بالای پروژۀ کرایه‌گیری یک باب تعمیر به ادارۀ ملی امتحانات؛ رئیس‌جمهور کشور به وزارت‌های مالیه، شهرسازی و اراضی و شاروالی کابل وظیفه سپرد تا در جریان ۶ ماه کرایه جایدادهای دولتی را بررسی نموده و گزارش آن را به مقام عالی ریاست جمهوری ارایه نمایند.

علاوه برآن، درخواست منظوری فسخ پروسۀ تدارکاتی پروژۀ خدمات مشورتی نظارت و مراقبت از کار ساختمان سرک کابل - لوگر به طول ۷ کیلومتر، مربوط وزارت ترانسپورت نیز از سوی کمیسیون منظور گردید.

رئیس‌جمهور حین بحث بالای پروژه‌ها، به مسئولین امور خاطر نشان نمود که شهروندان کشور، انتظار تطبیق سالم و مؤثر پروژه‌ها را از سوی نهادهای مسئول دارند، بنابرین هیچ‌گونه تعلل در عملی‌نمودن پروژه‌ها قابل پذیرش نیست و نهادها مکلف اند تا از روند تطبیق سالم پروژه‌های شان، نظارت جدی نمایند. 

ادارۀ انکشاف زون پایتخت، درخواست هدایت پیرامون آغاز کار و انتقال بودجه جهت اعمار سه بلاک الحاقیه کمپلکس فعلی تعمیرات لوی‌څارنوالی را به جلسه پیشکش نمود  که از سوی کمیسیون منظور گردید.

به نقل از خبرنامه ؛ محمد اشرف غنی، به مسئولین نهادهای تدارکاتی هدایت داد تا قراردادهای تحت کار خویش را به گونه منظم و مداوم مدیریت سالم نمایند؛ چون تطبیق مؤثر پروژه ها از اولویت‌های حکومت وحدت ملی و تعهدات اساسی حکومت برای مردم می‌باشد.

گفتنی است که در این نشست کمیسیون، بر علاوه اعضای آن؛ مسئولین اداره تدارکات ملی، ناظرین ملی و بین المللی از جمله نمایندگان دیده بان شفافیت افغانستان، نمایندۀ سرمفتش خاص ایالات متحدۀ امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار)، و نمایندگان ادارۀ انکشاف بین المللی ایالات متحدۀ امریکا نیز حضور داشتند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement