خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئيس جمهور با مقامات امريکايى در مورد رهايى سه زندانى طالبان گفتگو کرد

رئيس جمهور با مقامات امريکايى در مورد رهايى سه زندانى طالبان گفتگو کرد

Nov 19, 2019 - 10:37

 

کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٨): رئيس جمهور غنى با مقامات امريکايى، روى گام‌های آینده و لازمی برای تطبیق تصمیم اخیر حکومت افغانستان، مبنی بر رهایی سه زندانی عاليرتبۀ طالبان/ حقانی گفتگو کرد.

صديق صديقى سخنگوی رئیس جمهور، به آژانس خبری پژواک گفت که رئيس جمهو غنی، طی دو تماس تیليفونی جداگانه با مایک پمپئو وزیر خارجه و رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی ایالات متحدۀ امریکا، گفتگو کرد.

موصوف افزود که در این گفتگوها که شب گذشته انجام شد؛ هردوجانب، گام‌های آینده و لازمی برای تطبیق تصمیم اخیر حکومت افغانستان مبنی بر رهایی سه زندانی عاليرتبۀ طالبان/حقانی را، مورد غور و بررسی همه‌جانبه قرار دادند.

صديقى گفت که مقامات امریکایی با تأکید بر حمایت از تصمیم رئیس‌جمهورغنی، تعهد سپردند که با حکومت افغانستان یک‌جا کار می کنند؛ تا در صورت عدول طالبان از تعهدات شان‌ در برابر هر گونه اعمال خشونت‌های احتمالی از سوی این گروه، پاسخ دهند.

همچنان هر دو طرف، روی آتش‌بس و کاهش خشونت‌ها به عنوان پیش‌شرط‌های لازم برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، به هدف دست‌یابی به یک توافق سیاسی با طالبان، موافقت کردند.

وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی ایالات متحده امریکا، همچنين عمل‌کرد نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را به شمول تلاش‌های اخیر این نیروها در راستای از بین بردن پناهگاه‌های امن داعش، شاخه‌ی خراسان، را مورد تمجید قرار دادند.

صديقى افزود که همچنین دراین گفتگوها جانب امریکا بر حمایت دوام‌دار از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تأکید کرد؛ تا افغانستان یک‌بار دیگر به عرصه‌ ای برای انجام فعالیت‌های تروریستی بین‌المللی، مبدل نگردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement