خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: تکمیل نمودن فصل ناتمام افغانستان از اولویت های مهم است

غنی: تکمیل نمودن فصل ناتمام افغانستان از اولویت های مهم است

Nov 19, 2019 - 19:44

کابل(پژواک،۲۸عقرب۹۸): رئیس جمهور غنی، ضمن افتخار از نیروهای امنیتی، دفاعی و خیزش مردمی به خاطر سرکوب شدید گروه داعش در ولایت ننگرهار می گوید که برای آنان در راستای سرکوب طالبان و سایر گروه های مخالف مسلح امکانات و مهمات فراهم خواهد شد.

رئيس جمهور محمد اشرف غنی با يک هيئت بلندپايه، صبح امروز(سه شنبه) وارد شهر جلال اباد شد.

در خبرنامه ای که از دفتر مطبوعاتی ارگ به آژانس خبری پژواک رسیده،آمده است که این موضوع را رئیس جمهور محمد اشرف غنی، قبل از ظهر امروز در نشستی که با اشتراک بزرگان، متنفذین، علما، جوانان و نمایندگان اقشار مختلف ولایت ننگرهار برگزار شده بود، بیان کرد.

ابتداً در این نشست، شاه‌ محمود میاخیل والی ننگرهار گفت:"به اساس هدایات شما که باید دامان سپین غر از پدیدۀ داعش پاک شود، در اثر مبارزه‌ی مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی و مردم، سرانجام داعش در ننگرهار نابود گردیده است.

سپس ملک عثمان بزرگ قومی و احمدعلی حضرت رئیس شورای ولایتی ننگرهار صحبت کردند.

آنها خواست ها و پیشنهادات شان را در رابطه به اعمار شاهراه جلال‌آباد- تورخم، جلال‌آباد- کابل، حل مشکل برق، تامین امنیت، توجه به پروژه های انکشافی، صحت و معارف و انکشاف پوهنتون ولایت ننگرهار، با رئیس جمهور شریک ساختند.

همچنان آنان از دستآوردها، پیشرفت ها و برنامه های ملی رئیس جمهور و حکومت در خصوص اعمار و بازسازی مساجد، حکومتداری خوب، توجه به زیربنا، تطبیق پروژه های انکشافی، ترانزیت، مبارزه علیه فساد اداری و دیگر بخش ها، حمایت کردند.

سپس رئیس جمهور غنی، از تلاش و فداکاری مردم ننگرهار در راستای بقای افغانستان و سرکوب داعش ستایش کرده، گفت که هماهنگی و همکاری مشترک مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی، این گونه نتایج موثر را در قبال دارد.

رئیس جمهور گفت که با زنان و کودکان داعشیان در مطابقت به عنعنۀ افغانی و اسلامی برخورد خواهد شد.

وی به والی ننگرهار به خاطر توجه بهتر به زنان و کودکان متذکره هدایت داد که ترتیبات مناسب به آنان را مدنظر بگیرد.

غنی افزود:" بالای نیروهای امنیتی و دفاعی و خیزش مردمی افتخار می کنیم که داعشیان را در ننگرهار شدیداً سرکوب کردند.

وی علاوه کرد که برای آنان در راستای سرکوب طالبان و سایر گروه های تروریستی نیز امکانات و مهمات فراهم خواهد شد و به وزارت دفاع ملی هدایت داد که خیزش کنندگان مردمی را در اردوی محلی تنظیم نماید.

رئیس جمهور می گوید:"ولسوالی های شیرزاد و حصارک مانند سایر ولسوالی ها و مناطق ننگرهار از وجود دشمن پاکسازی خواهد شد و به این منظور هدایت اجرای عملیات خاص را داده ام."

وی می افزاید که هر حرکت مثبت در ننگرهار بالای تمام کشور تاثیر خوب خواهد داشت.

غنی از بزرگان ننگرهار خواست که با اجماع برای سال آینده، خواستار چهار پروژۀ بزرگ و اساسی شوند تا حکومت آن را به اسرع وقت، تطبیق نماید.

وی خاطر نشان ساخت که با سرمایه گذاری فرهنگی در ننگرهار، برای رشد زبان پشتو و رشد فکری نسل جوان کار خواهند کرد و نقش پوهنتون ننگرهار و مردم این ولایت در این عرصه، مهم پنداشته می شود.

طبق یک خبر دیگر، رئیس جمهوری محمد اشرف غنی در جریان سفرش به ولایت ننگرهار، ظهر امروز طی یک مراسم ویژه، بر مزار بانی استقلال اعلیحضرت غازی امان الله خان، اکلیل گل گذاشت.

غنی و هیات همراه اش ضمن اتحاف دعا به روح غازی امان لله خان، یکبار دیگر سالروز استرداد استقلال کشور را تبریک گفت و از واحد عملیاتی ارگ بخاطر بازسازی مزار اعلیحضرت امان الله خان، تشکر کرد.

رئیس جمهور کشور، از مردم ننگرهار به خاطر احترام و عزت به این شخصیت بزرگ و ملی و همچنان از نیروهای امنیتی و دفاعی در راستای دفاع از کشور و حراست از استقلال، تشکر نمود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که تکمیل نمودن فصل ناتمام افغانستان از اولویت های مهم است.

وی در اخیر صحبتهایش افزود:" وضعیت عمومی، انکشافی و حکومتداری در ولایت ننگرهار، تغییرات خوبی داشته است و در همکاری با مردم، آرزوی پیشرفت های بیشتر را در این ولایت داریم."   

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement