خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشرانوجرگه، از تصميم برداشتن موانع از جاده ها در شهر کابل حمایت کرد

مشرانوجرگه، از تصميم برداشتن موانع از جاده ها در شهر کابل حمایت کرد

Nov 19, 2019 - 14:19

کابل (پژواک، ٢٨ عقرب۹۸): مشرانوجرگه، از تصمیم برداشتن موانع از جاده ها در شهر کابل حمایت کرد؛ اما تاکید نمود که این اقدام، باید عمومی باشد و هیچ اداره و فرد استثنا قرار داده نشود.

دیروز شورای امنیت ملی، به نهادهاى امنیتی دستور داده است تا موانع کانکریتی را که در سطح شهر کابل وجود دارد، جمع آوری کند؛ تا مشکلات در راستای ازدحام ترافیک در این شهر کاهش پیدا کند.

آژانس خبری پژواک، یک روز پیش از این هدایت شورای امنیت ملی، گزارشی را منتشر کرد که مردم از وجود ازدحام و راه بندی ها در شهر کابل شکایت نموده و گفته بودند که از این مشکل به ستوه آمده اند.

صفی الله هاشمی نماینده مردم سمنگان در مشرانو جرگه، در نشست امروز این جرگه ضمن حمایت از تصمیم شورای امنیت ملی گفت: «برداشتن موانع از سطح شهر، کار معقولی است؛ اما باید این اقدام عمومی باشد و هیچ فرد و یا اداره اى، استثنا قرار داده نشود.»

او افزود که در برخی شهرهای دیگر کشور نیز موانع گذاشته شده و باید پس از کابل، برای برداشتن آن نیز اقدام شود.

امان الله عظیمی نماینده مردم ارزگان در این جرگه نیز نظر مشابه داشت و گفت که نباید در این اقدام برخورد دوگانه شود.

محمد علم ایزدیار نایب اول مشرانو جرگه که ریاست نشست امروز این جرگه را برعهده داشت، از تصمیم برداشتن موانع استقبال کرد و گفت که این روند باید عمومی باشد و هیچ فرد و یا اداره استثنا قرار داده نشود.

او افزود که شورای ملی به خصوص اعضای مشرانو جرگه، در حمایت از این اقدام قرار دارند و نخست آنها از خود آغاز می کنند.

وی اظهار امیدواری کرد تا این بار، حکومت هر آنچه تعهد می کند عمل کند و در مورد، برخورد دوگانه نداشته باشد. ایزدیار گفت که باید در نخست این روند، در سطح شهر ها سپس در تمام ولایات تطبیق شود.

قابل ذکر است که در سنبله ۱۳۹۶ شاروالى، قوماندانى گارنيزيون و پوليس کابل اعلام داشتند که به اساس حکم رييس جمهور، موانع کانکريتى را که از سوى اداره ها و اشخاص در شهر کابل ايجاد شده دور مى کنند؛ اما اداره هاى بین المللی تا تصمیم بعدی، از این امر مستثنا می باشند.

نهادهای یادشده، طی چند روز به برداشتن موانع پرداختند؛ اما این روند در آخر ماه سنبله، بدون اینکه تمام موانع برداشته شود، پایان یافت و پس از آن، در برخی سرک ها و کوچه های دیگر نیز موانع گذاشته شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement