خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منابع امنيتى: ١٣ طالب در جوزجان کشته و زخمى شده اند

منابع امنيتى: ١٣ طالب در جوزجان کشته و زخمى شده اند

Nov 20, 2019 - 14:18

شبرغان (پژواک، ٢٩ عقرب ٩٨): در درگيرى ميان نيروهاى امنيتى و طالبان مسلح در جوزجان، پنج طالب مسلح کشته و هشت تن ديگر زخمى شده اند؛ اما سخنگوى طالبان آن را رد کرده و از کشته شدن يک زن١٧ ساله در اين ولايت نيز خبر داده شده است.

معروف آذر سخنگوی والی ولایت جوزجان، ضمن اظهار این مطلب به پژواک گفت که طالبان مسلح، نیمۀ شب گذشته بر پوسته هاى نيروهاى امنيتى در اطراف ولسوالی قرقین و شاهراه مزار- شبرغان، واقع پوسته شاه میرزای ولسوالی خانقاه اين ولايت، حملات تهاجمى کردند که در نتيجه، درگيرى شديد ميان دو طرف صورت گرفت.

وى افزود که در اين درگيرى، در ولسوالى قرقين دو طالب مسلح کشته و سه تن ديگر زخمى شدند و همچنان در پوسته شاه میرزاى ولسوالی خانقاه، سه تن از افراد اين گروه کشته و پنج تن ديگر زخمى شده اند.

اما موصوف گفت که در اين درگيرى ها به نيروهاى امنيتى آسيبى نرسيده است.

آذر افزود: "طالبان در ولسوالی قرقین تلاش دارند تا با حملات تهاجمی، مرکز ولسوالی را تسخیرکنند و در ولسوالی خانقاه مى خواهند تا کنترول شاهراه مزار- شبرغان را به دست گیرند که موفق نمى شوند."

موصوف گفت که این، نخستین و آخرین حملۀ آنها نخواهد بود و منسوبین نیروهای امنیتی نیز برای مهارساختن حملات آنها تدابیر لازمه را دارند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در يک تماس با پژواک، درگيرى ميان دو طرف را تاييد کرد؛ اما گفت که در اين درگيرى، به افراد اين گروه تلفاتى وارد نشده است.

اما او تصریح کرد که درگیری های پراکنده امروز نیز در شاهراه شبرغان – مزارشریف بین دو طرف جریان دارد.

این درحالیست که باشنده گان مسیرشاهراه شبرغان- مزار و ولسوالی قرقین، هرازگاهی شاهد درگیری نیروهای امنیتی و طالبان میباشد.

همچنان به اساس يک خبر ديگر، يک زن هفده ساله در قریه عید محله شهر شبرغان، توسط افراد مسلح ناشناس شب گذشته به ضرب گلوله به قتل رسیده است.

مسعود ندیم سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت جوزجان، به پژواک گفت که این زن ٣٢ ساله، حلیمه نام دارد و شوهرش برای  کارکردن به ایران رفته است.

موصوف افزود که تا کنون انگیزۀ این قتل واضح نشده؛ اما بر مبنای در خواست خانواده او، پولیس دو تن را در پیوند به این موضوع بازداشت نموده است و موضوع تحت بررسى قرار دارد.

داکتر فرید عزیزی  معاون صحت عامه ولایت جوزجان گفت که صبح امروز، پولیس جسد یک زن جوان را به شفاخانه انتقال داده بود که پس از معاینات داکتران موظف، واضح شد که در ناحیه بطن و سینه میت، دو جرح وجود دارد.

در همين حال، مغفرت صمیمی رئیس سازمان حقوق بشرولایت جوزجان، سرپل و فاریاب گفت که اين قتل، نشان دهندۀ خشونت عليه خانم ها مى باشد.

وى افزود که  از آغاز سال روان تا کنون، هفت زن در ولایت جوزجان کشته شده و شش تن دیگر خود را حلق آویز کرده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement