خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اجساد ۲۸ پناهجوی افغان از ایران به نیمروز انتقال یافت

اجساد ۲۸ پناهجوی افغان از ایران به نیمروز انتقال یافت

Nov 22, 2019 - 10:50

زرنج (پژواک، اول قوس ٩٨): اجساد ۲۸ تن از پناهجویان افغان که در حادثه ترافیکی در ایران جان باخته بودند، به ولایت نیمروز انتقال یافت.

مسوولین امنیتی در اين ولایت می گوید، مقامات جمهوری اسلامی ایران اجساد ۲۸ پناهجوی افغان را که هفته گذشته در یک رویداد ترافیکی در ایران جان باخت بودند، عصر روز گذشته از طریق پل ابریشم مرز مشترک افغانستان با ایران، تحویل مسوولین محلی نیمروز نمودند.

محمد ابراهیم امینی مسوول دفتر مطبوعاتی قوماندانی امنیه نیمروز گفت، این‌ پناهجویان افغان که توسط قاچاقبران از افغانستان به ایران انتقال شده بود، در مسیر راه در منطقه خاش ولایت سیستان و بلوچستان موتر عامل شان دچار سانحه گردیده که ۲۸ تن ‌کشته و حدود ۳۰ تن دیگر شان زخمی گردیده بود.

او ميگويد که اکثر کشته شده گان باشنده گان ولایت غور اند.

غلام ‌حضرت باشنده ولایت غور و یکی از اقارب قربانیان، نبود کار و عدم توجه دولت به زنده گی مردم و نا امنی را باعث فرار مردم از افغانستان و بالاخره تباهی خانواده های شان‌می داند.

محمد نبی براهوی معاون مقام ولایت نیمروز، قاچاق انسان را یک پدیده بزرگ نام برد که چندین وقت است ادامه دارد و نیز عوامل آنرا عدم ایجاد فرصت کاری و مهاجرت های فراوان به دیگر کشورها عنوان نمود.

وى گفت، تلاش های روز افزون جهت جلوگیری از قاچاق انسان از سوی اداره ولایتی صورت گرفته و نیز تداوم خواهد یافت و در ضمن تدابیر بهتر بخاطر رفع این معضله اتخاذ خواهد گردید.

روزانه حدود دو هزار تن که ‌اکثر شان را جوانان تشکیل می دهد، از ولایات مختلف از طریق ولایت نیمروز به پاکستان و از آنجا به ایران و سایر کشورها مجاهرت می کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement