خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: هيچ کارمندوزارت معارف نمى تواند بيش از سه سال در يک پست کارکند

غنی: هيچ کارمندوزارت معارف نمى تواند بيش از سه سال در يک پست کارکند

Nov 24, 2019 - 15:12

کابل (پژواک، ٣ قوس٩٨): رئيس جمهورغنى، از نصاب کنونى وزارت معارف اظهار نارضايتى کرد و ضمن تاکيد بر تشخيص و حل مشکلات دراين وزارت گفت که هیچ کارمند معارف، حق ندارد که بیشتر از سه سال در یک سمت اجرای وظیفه نماید.

در خبرنامه منتشر شدۀ ارگ ریاست جمهوری که کاپی آن به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که طی نشستی به ریاست محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در ارگ، پلان اصلاحی و انکشافی وزارت معارف مورد بررسی قرار گرفت.

در خبرنامه آمده است که رئیس جمهورکشور، پس از استماع معلومات درمورد وزارت معارف گفت که بخاطر نهایی سازی پلان اصلاحی، در هر ده روز یک جلسه برگزار و تصامیم اساسی اتخاذ گردد.

وی افزود که تغییرات جاری معقول است؛ اما کافی نمی باشد و تمام مقرری ها در وزارت معارف بر اساس ارزیابی دقیق، در یک پروسه شفاف و با اخذ امتحان اساسی صورت گیرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: «من وزارتی می خواهم که از نگاه تشکیل کوچک؛ اما از نظر کارکرد باید موثر، مفید و مطلق غیر سیاسی باشد. وی افزود که وزارت معارف، باید کابل محور نباشد و تنها روی تشکیل تمرکز نکند، بلکه  برنامه محور و ولایات محور باشد.»

رئیس جمهور کشور با بیان اینکه قانون باید به پالیسی مبدل شود و در صورت نیاز تعدیل گردد، گفت که باید مشکلات در وزارت معارف تشخیص و برای حل آن، استراتیژی واضح به وجود آید.

وی افزود که تمام منسوبین این وزارت، بایومتریک شوند و هیچ فردی در این وزارت حق ندارد که بیشتر از سه سال در یک سمت اجرای وظیفه نماید.

وی در ادامه سخنان خود گفت: «از نصاب کنونی وزارت معارف رضایت ندارم؛ زیرا پاسخگوی نیازمندی های شاگردان، بازار و کار نیست.»

به گفته او در نصاب تعلیمی تغییرات اساسی رونما گردد، فکر و اصلاحات مکتب محور تداوم یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement