خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در باميان به حمايت از حقوق زنان مسابقات بايسکل رانى و محافل فرهنگى برگزارشد

در باميان به حمايت از حقوق زنان مسابقات بايسکل رانى و محافل فرهنگى برگزارشد

Nov 27, 2019 - 12:58

باميان (پژواک، ٦ قوس٩٨): ده ها تن از ورزشکاران دختر در باميان، با برگزارى مسابقه بايسکل رانى و راه اندازى برنامه هاى فرهنگى، از کمپاين شانزده روزۀ محوخشونت عليه زنان تجليل به عمل آوردند.

به گفتۀ برگزارکنندگان، اين برنامه ها به همکارى مقام ولايت، رياست امور زنان و رياست اطلاعات و فرهنگ راه اندازى شده است .

نصرالله نوید نمايندۀ مقام ولایت بامیان که به نمايندگى ازديگران صحبت مى کرد، به آژانس خبرى پژواک گفت که اين برنامه ها، به روزهاى دوشنبه و سه شنبه (٤-٥ قوس) در شهر باميان راه اندازى گرديد.

به اساس معلومات منبع، برعلاوه مسابقه بايسکل رانى دختران، محافل شعر و ترانه خوانى، تا ساعت هشت شب گذشته ادامه داشت  و از سوى ديگر به ابتکار ادارۀ حقوق زنان، با استفاده از نور پراجکتور، براى حدود یک ساعت، رنگ بودا نارنجی گرديد. 

به گفتۀ او، ٢١ دختر بايسکل ران با راه اندازى مسابقه، مسافۀ ٩ کيلومتر را رکاب زدند که درنتيجه  زهرا، ریحانه  و مجما به ترتيب مقام هاى اول، دوم و سوم را از آن خويش نمودند.

زهرا که مقام اول اين مسابقه را کسب نموده است، به آژانس خبرى پژواک گفت: "خوشحال هستم که برای محو خشونت علیه زنان، رکاب زده و اول شدم."

موصوف اظهار اميدوارى کرد که خشونت عليه زنان در افغانستان، کلاً محو و زنان از تمام حقوق اسلامى شان برخوردار شوند.

به اساس معلومات رياست امور زنان باميان، دراين ولايت کمترين قضاياى خشونت عليه زنان وجود دارد و در سال روان ٧٦ قضيۀ خشونت عليه خانم ها، ثبت اين رياست شده است.  

کمپاین ۱۶ روزۀ محو خشونت علیه زنان افغان، از تاریخ ۲۵ نوامبر الی ۱۰ دسامبر برگزار می‌شود و هدف آن نیز محو خشونت علیه زنان افغان است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement