خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ساختمان دو لیلیه در پوهنتون بامیان به بهره برداری سپرده شد

ساختمان دو لیلیه در پوهنتون بامیان به بهره برداری سپرده شد

Nov 28, 2019 - 19:41

باميان (پژواک ٧ قوس ٩٨): مسئوولين وزارت تحصيلات می گويند که ساختمان جدید دو لیلیه و یک طعام خانه برای محصلین اناث پوهنتون بامیان افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی در اين مراسم گفت، همزمان به شمول دو پروژه يادشده، کودکستان، مرکز ظرفیت مسلکی استادان، خدمات انترنیت، اطاق مشاوره در پوهنځی روانشناسی، مرکز ارتقاء کیفیت و اعتباردهی نيز در پوهنتون باميان افتتاح شد.

وی افزود، ظرفیت لیلیه های دخترانه در دو ساختمان دو طبقه ای به ششصد تن از محصلین اناث میرسد و بیشتر از ۶۸ اتاق در خدمت محصلین قرار میگیرد.

او علاوه کرد که بنا به پیشنهاد وزارت تحصیلات عالی پوهنتون بامیان به عنوان پوهنتون مادر در زون مرکز خواهد شد و باید استادان پوهنتون بامیان از مرکز ارتقاء ظرفیت که امروز ایجاد شده، برای ظرفیت سازی پوهنتون های دایکندی و غزنی نیز تلاش نمایند.

محمد طاهر ظهیر والی بامیان از وزیر تحصیلات عالی خواست تا در مورد ایجاد پوهنتون طب پوهنتون بامیان را همکاری نماید.

وى گفت، این یک ارمان دیرینه مردم بامیان است تا پوهنځی های انجنيری، طب و هنرهای زیبا در این پوهنتون ایجاد شود.

وزیر تحصیلات عالی گفت، قبل از آنکه پوهنځی طب ايجاد شود، باید شفاخانه تدریسی ایجاد شود که در این مورد رئیس جمهور پیشنهاد وزارت را منظور کرده و عنقریب ساختمان آن اعمار میگردد.

به گفتۀ موصوف، بودجه لیلیه و اطاق طعام خوری به 177 میلیون افغانی میرسد و این بودجه از کمک های بانک جهانی میباشد.

آمنه جوینده محصل سال دوم پوهنځى تعلیم وتربیه به پژواک گفت که با درست کردن این لیلیه مشکلات تمام محصلین را مرفوع نمی سازد و باید لیلیه های بیشتری را باید بسازند.

وى افزود: "قبلا ما در پشت دروازه های مردم و خانه های کرايى زندگی میکرديم و مردم نسبت به محصلین دید خوبی ندارند و تحقیر آمیز نگاه میکنند."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement