خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تظاهرات هواداران"ثبات و هم‌گرایی"ازبرخی نقاط شهر کابل آغاز شد

تظاهرات هواداران"ثبات و هم‌گرایی"ازبرخی نقاط شهر کابل آغاز شد

Nov 29, 2019 - 11:43

کابل(پژواک،٨قوس ٩٨):صدها تن ازحاميان تکت انتخاباتی ثبات وهم‌گرایی به رهبرى داکترعبدالله صبح امروز جمعه،   تظاهرات خود در برخی از نقاط شهر کابل را آغاز کردند.

دستۀ انتخاباتی ثبات‌و‌همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله شب گذشته در یک نشست خبری اعلام کردند که روز جمعه (۸ قوس​) راه‌پیمایی را که به عنوان اقدام بازدارندۀ تقلب ياد کرده اند، در کابل برگزارخواهند کرد.

 اين دستۀ انتخاباتى ضمن اينکه  مخالف روند شمارش اراء مى باشند، ادعا مى کنند که کميسيون مستقل انتخابات زمينۀ تقلب را به نفع تيم انتخاباتى "دولت ساز" به رهبرى محمد اشرف غنى فراهم کرده است .

تيم انتخاباتی "ثبات وهمگرايى"، خواستار ابطال بیش از ۱۳۷ هزار رأی قبلاً قرنطین‌شده، بیش از ۱۰۲ هزار رأی خارج از زمان و هم‌چنان آرای مربوط به ۲ هزار و ۴۲۳ محل فاقد معلومات بایومتریک است.

اين تيم انتخاباتى چند روزقبل هشدار داده بود که اگر این شمار رأی باطل نشود، فصل تازه‌ای از اعتراضات خود را آغاز مى نمايند.

صدها تن ازهوا داران دستۀانتخاباتى"ثبات و هم‌گرایی"صبح امروزدرحاليکه شعارهاى"مرگ به تقلب"و" مرگ به کميسيون متقلب " را باخود حمل مى کردند ازبرخى نقاط شهرکابل منجمله غرب و شمال کابل به مقصد مرکز این شهر روان مى باشند.

خبرنگارآژانس خبرى پژواک که ازنزديک اين مسئله راپوشش ميدهد، مى گويد که جاده‌های منتهی به ارگ و محلی را که «ثبات و هم‌گرایی» مرکز تجمع هواداران خود انتخابات کرده بود، توسط پولیس مسدود شده است.

اين درحاليست که قوماندانى گارنیزیون کابل شب گذشته با انتشارخبرنامۀ، محل تجمع معترضان را منطقه «چمن حضوری» در قلب شهر کابل تعیین کرده است.

این نهاد هم‌چنان ازشهروندان کابل خواسته است که با اعتراضات وتظاهرات به ملکيت هاى عامه ، تاسيسات عام المنفعه عزت وحيثيت مردم صدمه وارد ننمايد،مسيرهاى رفت وآمد شهروندان کابل را مسدود نکنند تامشکلات همشهريان کابل اضافه نگردد.«ثبات و هم‌گرایی» در اعلامیه‌ای از این تصمیم گارنیزیون انتقاد کرده و هم‌چنان اصرار دارد که در منطقه «فواره آب» نزدیک کاخ ریاست جمهوری تجمع اعتراضی برپا خواهد کرد.

با اين حال تيم انتخابات ثبات و هم‌گرایی دراعلامیه‌ای از این تصمیم گارنیزیون انتقاد کرده و هم‌چنان اصرار دارد که در منطقه «فواره آب» نزدیک ارگ ریاست جمهوری تجمع اعتراضی برپا خواهند کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement