خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

فهرست غاصبین زمین در بلخ اعلام می شود

فهرست غاصبین زمین در بلخ اعلام می شود

Dec 02, 2019 - 15:54

 

مزارشریف (پژواک، ۱۱ قوس ۹۸): مسئولین شهرسازی و ریاست اراضی بلخ می گویند که بیشتر از صدهزار جریب زمین در این ولایت غصب شده است که به زودی فهرست نام غاصبین از طریق رسانه ها نشر خواهد شد.

شیرشاه هوتک رئیس اراضی، در جریان مصاحبه اختصاصی با پژواک گفت که درحال حاضر، این ریاست مصروف آماه کردن لیست غاصبین است.

او افزود که درکل، بیشتر از ۱۸۰ جریب زمین در این ولایت غصب شده بود؛ که با تلاشهای ریاست شهرسازی و اراضی، در حدود ۸۰ هزار جریب زمین از چنگ غاصبین پس گرفته شده است.

موصوف گفت که بیشتر زمین در بلخ، در سالهای هفتاد غصب شده است، که حتا به یکتعداد آن اسناد جعلی هم آماده شده است.

به گفته هوتک درکل حکومت مرکزى و بطور خاص مقام ولایت بلخ، در بخش گرفتن زمین ها از دست غاصبین؛ اقدامات جدی می کنند که نمونه هاى آن یک مدت پیش با رسانه ها شریک شد.

موصوف افزود که در زمین گرفته شده از غاصبین؛ پروژه های دولتی را عملی می کنند و همین حال بر بالا بردن عواید تاثیر مثبت کرده است.

او علاوه کرد که وزارت شهرسازی و اراضی، تصمیم دارد در تمام کشور، لیست غاصبین زمین را آماده و  رسانه یی کند.

رئیس ریاست اراضی بلخ گفت: "ما هم در بلخ با همکاری مقام ولایت و پولیس تلاش می کنیم، لیست کسانی را آماده کنیم که درغصب زمین های این ولایت دست دارند. لیست بعد از آماده شدن از طریق رسانه ها به نشر خواهد رسید."

موصوف درحالیکه دادن معلومات در این مورد را ضروری دانست؛ اما علاوه کرد که مردم در کتگوری های مختلف، در غصب زمین ها دست دارند.

موصوف افزود که یکتعداد تجار، زورمندان منطقوی، اشخاص بانفوذ و حتا یکتعداد مردم عام هم در غصب شامل هستند.

به گفته هوتک، بعضی مردم برای زمین های غصب شده اسنادهم ساخته اند؛ اما علاوه کرد که اسناد ساخته شده اصلی و جعلی، از طریق تنظیم قانون زمین ها بسیار به آسانی شناخته می شود.

هوتک خواست که مردم باید بطور جدی از غصب زمین ها خود داری کنند؛ بخاطریکه این اداره در همانگی با اداره عدلی و قضايی، در مقابل غاصبین اقدامات جدی خواهند کرد.

او افزود که همراه با گرفتن زمین های غصب شده؛ آنها تلاش می کنند که عاملین غصب را نیز به چنگ ارگان های عدلی و قضایی بسپارند.

هوتک گفت که آنها تعمیرهای ساخته شده بر زمین های غصب شده را تخریب می کنند و زمین ها را پس به دولت مسترد می کنند و هیچ کس در مقابل آنها ايستاد شده نمی تواند.

به گفته او، اگر هرکس در مقابل فعالیت های آنها برآید، رویه قانونی و جدی همراۀ آنها می کنند.

به اساس معلومات مقامات دولتی، در تمام کشور در حدود سه میلیون جریب زمین غصب شده است، که برای پس گرفتن آن، تلاشها آغاز شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement