خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"امیدوارم نتایج انتخابات به زودی اعلام و قابل قبول همه نامزدها باشد"

"امیدوارم نتایج انتخابات به زودی اعلام و قابل قبول همه نامزدها باشد"

Dec 03, 2019 - 15:48

کابل (پژواک، ۱۲ قوس ۹۸): وزیر دفاع آلمان در نشست مشترک خبری با اشرف غنی رئیس جمهور در کابل، گفت امیدوار است که نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، به زودی اعلام و قابل قبول همه نامزدها باشد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در ششم میزان برگزار شد و اعلام نتایج انتخابات، یک بار از ۲۷ میزان به ۲۳ عقرب به تاخیر رفت؛ اما در ۲۳ عقرب نیز اعلام نشد و مشخص نیست که چه وقت اعلام خواهد شد. کمیسیون مستقل انتخابات، بازشماری آرای برخی محلات رای دهی در ۲۷ ولایت را انجام داده و قرار است در ولایت دیگر نیز انجام شود؛ اما شماری از دسته های انتخاباتی به خصوص دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله، مانع تفتیش و بازشماری آرا در هفت ولایت شده اند.  

وزیر دفاع آلمان انگریت کرمپ که شب گذشته به افغانستان آمده است، امروز در یک نشست خبری مشترک با محمد اشرف غنی رئیس جمهور در کابل، اظهار امیدواری کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در آینده نزدیک اعلام شود و برای تمام نامزدان قابل قبول باشد.

به گفتۀ خانم کرمپ، افغانستان و آلمان یک هدف مشترک دارد، که مردم افغانستان در محیط امن زندگی کنند.

رییس جمهور غنی در این نشست گفت که آلمان، افغانستان را در بخش های مختلف حدود هفت میلیارد دالر امریکایی کمک نموده و برعلاوۀ آن، در چارچوب اتحادیه اروپا و سازمان ناتو نیز به حیث یک همکار و حامی خوب، برای ثبات در افغانستان تلاش های زیاد داشته است. 

وی افزود: «دوستی ما با آلمان، دهه ‌ها ادامه داشته و در آینده هم ادامه خواهد داشت.»

وزیر دفاع آلمان، شب گذشته با نیروهای کشورش که در مزارشریف مرکز ولایت بلخ مستقر هستند، نیز دیدار کرده است.

آلمان در حال حاضر، حدود یک هزار سرباز در مزار دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement