خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دومین جشنواره شعر و نقاشی در بامیان برگزار گردید

دومین جشنواره شعر و نقاشی در بامیان برگزار گردید

Dec 05, 2019 - 19:02

باميان (پژواک ١٤ قوس ٩٨): دومین جشنواره شعر و نقاشی در مورد صلح صلح و حمایت از نیروهای امنیتی در بامیان برگزار گردید.

این جشنواره توسط "شرکت رسانه‌ای ـ مشورتی و تحقیقی شایان" در همکاری و هماهنگی ریاست اطلاعات و فرهنگ و مرکز لینکن با اشتراک 80 تن از شاعران و نقاشان در مورد صلح و حمایت از نیروهای امنیتی برگزار گردید.

ذکی شهامت رییس شرکت رسانه ای – مشورتی شایان به آژانس خبرى پژواک گفت که برگزاری جشنواره‌ سراسری شعر و نقاشی صلح انعکاس صدای هنرمندان و شاعران در ارتباط به صلح، مبارزه با افراط ‌گرایی وحمایت از نیروهای امنیتی دفاعی میباشد.

وی افزود، در این همایش 80 اثر از شعراء و هنرمندان بامیان جمع آوری شده بود که توسط داوران مانند استاد احمد ضیاء رفعت و خانم مهتاب ساحل مورد ارزیابی قرار گرفته  و سه تن از شعراء و سه تن از نقاشان صلح برنده این مسابقه اعلان گردید.

شهامت گفت، این همایش پس از بامیان، در ولایت  بلخ، هرات، قندهار، ننگرهار و بدخشان نیز برگزار میگردد و پس از ختم همایش اشعارى که در جشنواره فرستاده شده، بصورت کتاب در ده هزار جلد چاپ میگردد.

محمد طاهر ذهیر والی بامیان گفت، برگزاری محافل شعری و نقاشی در مورد صلح کار کار نیکوست و از دست اندرکاران این برنامه ابراز قدردانی نمود.

وى گفت که جنگ چهل ساله افغانستان زیرساخت های مادی و معنوی کشور را آسیب رسانده و باید برای بازسازی معنوی که همانا مسایل علمی، فرهنگی و اخلاقی میشود، تلاش نمود.

وی افزود که زیرساخت های مادی امروز و یا دیرتر ساخته میشود، اما مهم این است که جامعه از لحاظ زیرساخت معنوی باید ساخته شود.

والی بامیان خاطرنشان ساخت، چنین محافل که با زبان شعری و هنر میخواهد پیام صلح را برساند، ارزش معنوی داشته و جوانان باید برای شگوفای صلح از هر طریق ممکن تلاش نمایند.

احمد ضیاء رفعت استاد پوهنتون کابل و یکی از داوران این مسابقه به پژواک گفت، فرهنگیان بامیان از این برنامه استقبال نمودند و داوری نیز بصورت بی طرفانه و اشعار بصورت کد در اختیار داوران قرار گرفته بود.

رضا اهورا یکی از شاعران بامیان در این برنامه از شاعران سال معرفی گردید و برای شش تن از شعراء و نقاشان صلح جوایز مانند کمپیوتر، موبایل و تندیس اهدا گردید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan