خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکمتیار: با قیمت خون خود از آرای مردم و نجات کشور از وضعیت کنونی دفاع می کنیم

حکمتیار: با قیمت خون خود از آرای مردم و نجات کشور از وضعیت کنونی دفاع می کنیم

Dec 06, 2019 - 12:27

کابل (پژواک، ۱۵ قوس ۹۸): گلبدین حکمتیار می گوید که به قیمت خون خود از آرای پاک مردم دفاع می کند و به هیچ کس اجازه نمی دهند که با آرای جعل و تقلبی به کرسی ریاست جمهوری تکیه بزند.

گلبدین حکمتیار رييس تيم انتخاباتى عدالت اسلامى، که امروز میان صدها تن از هوادارانش در کابل صحبت می کرد، گفت که به قیمت خون خود از آرای مردم کشور دفاع می کند.

وی تظاهرات امروز را شروع اقدامات شان خوانده و افزود: "به این اکتفا نمی کنم و یکجا با سایر گروه ها به جلو میریم، همه تدابیر لازم را می گیریم و از هیچ وسیله ممکن و مشروع و دفاع از حق و رای پاک مردم و نجات کشور از این وضعیت، خود داری نخواهیم ورزید."

موصوف از نیروهای امنیتی کشور خواست که در موضوعات انتخاباتى بى طرفى خود را حفظ کنند و در کنار مردم افغانستان باشند.

او تصریح کرد: "زمامداران خاین و قاتل مردم، مفسد، وطن فروش و تقلب کار، نه تنها شایسته حمایت و همرایی نیستند، بلکه سزاوار کنار زدن از قدرت اند و از این طریق می توان کشور را از بحران بیرون کرد."

وى در ادامه اضافه کرد: "از کشورهای خارجی می خواهیم که از نظام نامشروع عامل جنگ و غرق در فساد حمایت نکنند، افغان ها را بگذارند که سرنوشت شان را خود تعیین کنند."

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری هشدار داده و گفت، تا زمانی که حق مسلم مردم افغانستان احیا نشده و به آن تمکین صورت نگرفته، بحران پایان نمی یابد.

وی با اشاره به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری گفت که باید انتخابات مجدد در همه محل های که وسایل بایومتریک آن به سرقت رفته است و فقط صندوق های خالی محل نزد کمیسیون موجود است، برگزار گردد.

موصوف بازشماری تمامی صندوق ها را در حضور ناظرین همه نامزدان، اعلام نتایج انتخابات پس از تصفیه آرای پاک از ناپاک را از شرایط دیگرش عنوان کرد.

او با اشاره به ایجاد حکومت سرپرست و یا موقت گفت: "اگر انتخابات به دور دوم رود که باید برود و احیاناً انتخابات در مجموع باطل شد و همه طرف ها توافق کردند و ضرورت به انتخابات مجدد بود در هر دو صورت ما به حکومت سرپرست و یا موقت ضرورت داریم."

وی گفت که حکومت موقت یا سرپرست به خاطر برگزاری انتخابات شفافت و جلوگیری از سوء استفاده از امکانات دولتی و سایر تجهیزات و صلاحیت های در کمپاین های انتخاباتی ضروری می باشد.

پس از پایان نشست خبری هزاران تن از هواداران حکمتیار راه پیمایی را به طرف چهارراهی دهمزنگ آغاز کردند.

انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ششم میزان سال روان در کشور برگزار گردید که تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله و برخی دیگر از نامزدان انتخاباتی ادعا می کنند که در انتخابات تقلب صورت گرفته است.

کمیسیون مستقل انتخابات روند بازشماری آرا را در ۸هزار محلات رای دهی در ولایات مختلف کشور آغاز کرد، که تاکنون این روند در ۲۷ ولایت کشور تکمیل گردیده، اما اعتراض کنندگان جلو بازشماری آرا را در ۷ ولایت دیگر گرفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement