خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

درگيرى ميان طالبان و نيروهاى امنيتى در کندز ١٣ کشته و زخمى به جا گذاشت

درگيرى ميان طالبان و نيروهاى امنيتى در کندز ١٣ کشته و زخمى به جا گذاشت

Dec 06, 2019 - 10:42

شهر کندز (پژواک، ١٥ قوس ٩٨): در حملۀ طالبان بريک پوسته نيروهاى امنيتى در ولسوالى امام صاحب کندز، ده پوليس به شمول قوماندان تولى آنان و سه طالب مسلح کشته شده اند.

يک منبع معتبر امنيتى که از ذکر نامش در گزارش خود دارى کرد، به آژانس خبرى پژواک گفت که شب گذشته طالبان بر يک پوسته نيروهاى امنيتى در روستای جوی بیگم ولسوالی امام صاحب ولایت کندز حمله کردند که در نتيجه ده تن از منسوبين امنيتى، به شمول محمد ظاهر قوماندان تولى آنان کشته شده اند.

موصوف مى گويد که در اين درگيرى سه تن از افراد طالبان نيز کشته ند.

از سوی دیگر خالدین حکیمی وکیل شورای ولایتی از ولسوالی امام صاحب نيز می گوید که شب گذشته طالبان بالای دو پوسته پولیس محلی در منطقه جوی بیگم و منطقه قرغز اين ولسوالى حمله کرده، در نتیجه معلومات ابتدایه  ۱۰ پولیس کشته شده ‌اند.

اما موصوف مى گويد که امکان آن مى رود که تلفات بيشتر از اين باشد.

از سوی دیگر اسدالله باشندۀ شهر امام صاحب کندز می گوید که در این آواخر تلفات نیروهای امنیتی در حملات شبانه طالبان در این ولسوالی رو به افزایش است.

به گفتۀ وى که شب گذشته نیز نیروهای امنیتی تلفات سنگین داده است و این حالت برای مردم نگران کننده است.

سمونوال امان الله ابراهیمی قوماندان امنیه ولسوالی امام صاحب کندز، درگیری شب گذشته و ‌تلفات نیروهای امنیتی را تایید میکند اما ارقام دقیق آنرا نمی دهد.

اما ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان در يک پيام به رسانه ها گفته است که در حملۀ شب گذشته بر يک قرارگاه پوليس در ولسوالى امام صاحب کندز، ١٤ پوليس کشته و چهار تن دیگر زخمى شده اند.

وى گفته است که در کنار تخريب سه تانک، قرارگاه پوليس را فتح نموده اند و قوماندان تاج محمد با دو محافظش را دستگير کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement