خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنی: قانون اساسی اجازه نمی دهد که بالای حقوق مردم معامله شود

غنی: قانون اساسی اجازه نمی دهد که بالای حقوق مردم معامله شود

Dec 06, 2019 - 09:46

کابل (پژواک، ۱۵ قوس ۹۸): رئیس جمهور غنی ضمن تاکید بر حاکميت قانون گفت که بالاى حقوم مردم معامله نخواهد شد و گذشته ها تکرار نمى شوند.

در خبرنامه اى که از سوی دفتر مطبوعاتی سخنگوى رييس جمهور که با رسانه ها شريک شده، آمده است، رئیس جمهور غنی روز گذشته در نشستى که با محمد سرور دانش معاون دومش و برخى اعضاى تيم انتخاباتى دولت ساز در ارگ رياست جمهورى داشت، ضمن اظهار قدردانی از رای مردم و نوع کمپاین آنان، گفت که رای شما آینده نگر، برنامه محور و ملت محور بود.

موصوف با تاکید بر اینکه حاکمیت قانون راه حل اساسی مشکلات می باشد، افزود که قانون اساسی این اجازه را نمی دهد که بالای حقوق مردم معامله شود؛ انتخابات ارادۀ ملت را تمثیل می‌نماید.

او تصریح کرد: "حاکمیت قانون و جمهوریت خط سرخ ما است و قابل معامله نمی باشد، زیرا جمهوریت ما را به شهروند تبدیل می‌کند.

همچنان او گفت که پیوند مشترک ما، پیوند شهروندی است و مقام ریاست جمهوری برای خدمت، احترام به ملت و هر شهروند افغانستان می باشد."

غنی علاوه کرد: "همۀ ما اجماع واضح داریم که تکرار گذشته را اجازه نمی دهیم و ما آینده محور هستیم. هزاره بودن نه تنها جرم نیست بلکه افتخار می‌ باشد؛ ما ملت واحد هستیم و تقسیم افغان های با هم برابر، برادر و خواهر را به کسی اجازه نمی‌دهیم."

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم میزان برگزار شده است.

اعلام نتایج ابتدایی این انتخابات در حالی یک بار از ۲۷ میزان به ۲۳ عقرب و پس از آن تا زمان نامعین به تاخیر رفته است.

کمیسیون مستقل انتخابات در ۱۸ عقرب بازشماری ٨٢٥٥ محل رایدهی را آغاز کرد، اما این بازشماری به دلیل اعتراض های برخی مردم به خصوص حامیان تکت انتخاباتی اصلاحات و همگرایی، تا حال در هفت ولایت انجام نشده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement