خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک چهاراهى در شهر خوست بنام ناکامورا مسما شد

يک چهاراهى در شهر خوست بنام ناکامورا مسما شد

Dec 06, 2019 - 12:13

شهر خوست (پژواک، ١٥ قوس ٩٨): مقام هاى ولايت خوست، به منظور قدردانى از خدمات شايسته ناکامورا داکتر جاپانى که دو روز قبل در ولايت ننگرهار کشته شد، يک چهارراهى را به نام او مسما نمودند.

به اساس يک گزارش آژانس خبرى پژواک، داکتر ناکامورا رِيیس یک موسسه خیریه جاپانی با پنج تن از همکاران افغان او به تاريخ ١٣ قوس، در یک حمله مسلحانه در ولایت ننگرهار کشته شدند.

ناکامورا که از حدود دو دهۀ اخیر در افغانستان کارهای خیریه و در بخش های زراعت و بازسازی کار میکرد، چندی قبل از سوی رئیس جمهور برایش تابعیت افغانستان نیز داده شد.

امروز (١٥ قوس)، مقام هاى ولايت خوست اعلام نمودند که به پاس خدمات شايستۀ ناکامورا در افغانستان، يک چهار راهى را در نزديک سبزى مندوى شهر خوست بنام وى مسما نمودند.

عبدالواحد پتان معاون والى خوست در مراسمى که به همين مناسبت تدوير يافته بود، به آژانس خبرى پژواک گفت: "ما به پاس خدمات شايسته ناکامورا و غم شريکى با مردم جاپان، اين چهار راهى را بنامش مسما کرديم."

وى افزود که ناکامورا در زندگى خود براى مردم افغانستان خدمات زيادى را انجام داده است و به زودى قاتلين او شناسايى و به پنجه قانون سپرده خواهند شد.

بوستان يک تن از فعالين مدنى خوست مرگ ناکامورا را يک ضايع بزرگ خوانده و با مردم جاپان غم شريکى خود را بيان داشت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement