خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نشستی به هدف دریافت راه‌ حل به جنجال‌ های انتخاباتی درکابل آغاز شد

نشستی به هدف دریافت راه‌ حل به جنجال‌ های انتخاباتی درکابل آغاز شد

Dec 08, 2019 - 10:59

کابل (پژواک ١٧قوس٩٨): نشستى با اشتراک حدود ٧٠ تن به شمول اعضای کمیسیون های انتخاباتی، نمايندگان تکت هاى انتخاباتى، نهادهاى ناظر بر انتخابات، فعالان مدنى و رسانه ها به هدف حل مشکلات موجود انتخاباتی آغاز شد.

این نشست در دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در کابل حوالی ساعت ده پیش از چاشت امروز تدویر شده به گونه زنده نشر می شود.   

مسوولان کميسيون انتخابات مى گويند که در پى تداوم جنجال هاى انتخاباتى که منجر به تاخيراعلام نتايج ابتدايى انتخابات رياست جمهورى شده، اين کميسيون تصميم گرفته است تا نشستى مشترک را برای دریافت یک راه‌ حل به این جنجال‌ها برگزار کنند.

انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان سال روان برگزار شد. اعلام نتایج انتخابات، یک بار از ۲۷ میزان به ۲۳ عقرب به تاخیر رفت؛ اما در ۲۳ عقرب نیز اعلام نشد و مشخص نیست که چه وقت اعلام خواهد شد. کمیسیون مستقل انتخابات بازشماری آرای برخی محلات رای دهی در ۲۷ ولایت را انجام داده، اما شماری از دسته های انتخاباتی به خصوص ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله مانع تفتیش و بازشماری آرا در هفت ولایت شده اند.

در انتخابات برای سیزده نامزد به شمول محمد اشرف غنی رییس جمهور کنونی رای داده اند.

شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و سیاسیون کشور برای بیرون رفت از این وضعیت انتخاباتی خواستار ایجاد حکومت موقت شده و برخی نامزدان خواستار ایجاد حکومتی مشارکتی شده اند، اما این خواسته ها از سوی برخی ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement