خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برنامه آگاهی دهی در مورد اضرار خشونت عليه زنان در بدخشان راه اندازی شد

برنامه آگاهی دهی در مورد اضرار خشونت عليه زنان در بدخشان راه اندازی شد

Dec 10, 2019 - 18:37

فیض آباد (پژواک،۱۹ قوس ۹۸): برنامه آگاهی دهی با نصب تصاویر قربانیان خشونت با زنان، در مورد اضرار این نوع خشونت ها در حالی در بدخشان راه اندازی شد که امسال ۱۶۰ قضیه این چنین خشونت ها در این ولایت ثبت شده است.

این برنامه از سوی بخش جندر سازمان ملل متحد راه اندازی شد و طی آن، بیست تابلو که توسط نقاشان محلی بدخشان تهیه شده بود، امروز در مقابل ریاست امور زنان این ولایت به نمایش گذاشته شد.

الینا غیاثی رییس امور زنان بدخشان گفت که هدف از این نمایش، آگاهی مردم از اضرار خشونت با زنان می باشد؛ تا این چنین خشونت ها کاهش یابد.   

به اساس معلومات او، در سال جاری خورشیدی تا حال  ۱۶۰ قضیه خشونت علیه زنان در ریاست امور زنان این ولایت به ثبت رسیده است؛ درحالیکه سال گذشته ۱۴۴ این چنین قضیه ثبت شده بود.

 اما او افزود که افزایش این آمار به معنی آن است که سطح آگاهی زنان از حقوق شان بالا رفته و برای جلوگیری از خشونت ها و به دست آوردن حق شان، به مراجع ذیربط مراجعه می کنند. 

شیرزاد، هماهنگ کننده بخش جندر سازمان ملل متحد در بدخشان گفت: «ما امروز تصاویر نقاشی شده ۲۰ تن از زنان متضرر و قربانی خشونت را در پیش روی ریاست امور زنان، به نام دیوار خاطرات زنان به نمایش گذاشتیم تا مردم از آن دیدن نمایند و آگاهی شان در این مورد بلند رود.»

او گفت که این نمایش، تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement