خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: اگر مرتکبین خشونت علیه زنان به سزای شان برسند، خشونت کاهش می یابد

عبدالله: اگر مرتکبین خشونت علیه زنان به سزای شان برسند، خشونت کاهش می یابد

Dec 10, 2019 - 17:24

کابل (پژواک، ۱۹ قوس ۹۸): اشتراک کننده گان مراسم ختم کمپاین شانزده روزۀ خشونت علیه زنان می گویند که ختم این کمپاین، باید آغاز مبارزۀ جدید با کسانی باشد که خشونت علیه زنان را مرتکب می شوند.

عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری و رئیس اجرایی حکومت که در این مراسم شرکت داشت، گفت که هرگاه مرتکبین خشونت علیه زنان دستگیر و به سزای اعمال شان برسند، خشونت علیه زنان کاهش می یابد.

او افزود که ختم کمپاین ۱۶ روزه، باید آغاز یک مبارزۀ جدیدعلیه کسانی باشد که خشونت علیه زنان را مرتکب می شوند.

عبدالله، بدون ارایه جزییات گفت که در جریان کمپاین یادشدۀ شانزده روزه، حوادث تکان دهنده خشونت علیه زنان رخ داده که باید قضایای آن، توسط ارگانهای عدلی و قضایی تعقیب وعاملین آن به سزای اعمال خود برسند.

به گفته رییس اجرایی حکومت، هرگاه مرتکبین اعمال خشونت علیه زنان دستگیر و به سزای اعمال شان برسند، خشونت علیه زنان کاهش می یابد.

به گفته او، افزایش آماری ثبت شدۀ خشونت با زنان، به معنی افزایش خشونت نیست و دلیل آن این است که حالا قضایاى خشونت علیه زنان پنهان نمی ماند؛ درحالیکه در گذشته ها تحمل خشونت به یک فرهنگ مبدل شده بود.

دلبر نظری وزیر امور زنان  نیز در حالیکه ختم کمپاین شانزده روزۀ یادشده را آغاز مبارزه دیگر در این راستا خواند ، تاکید کرد که باید ارگان های عدلی و قضایی، عاملین خشونت با زنان را مطابق قانون مجازات کنند.

وی ناامنی، فقر، بی سوادی و حاکمیت عنعنات ناپسند در جامعه را از دلایل عمده خشونت با زنان خوانده، افزود که باید برای برقراری عدالت و محو این پدیده شوم، از هر گزینه  قانونی استفاده شود.

 نظری، دیدار مقام های این وزارت از زندان های زنانه در کابل، پکتیا و ننگرهار، توزیع بسته های صحی به زندانیان زن، نظارت از زنان گدا، چاپ و نشر چهار هزار بروشور، مجله و پیام ها را از فعالیت هاى مهم انجام شده در کمپاین شانزده روزه خواند.   دیوه صمد معین پالیسی وزارت صحت عامه که در این مراسم سخنرانی می کرد، گفت که خشونت علیه زنان در تمام جهان وجود دارد که منجر به  قتل، خودسوزی،  خودکشی و از دست دادن سلامت روانی زنان می شود.

وی علاوه کرد که وزارت صحت عامه، در کمپاین ۱۶ روزۀ محو خشونت علیه زنان در ۳۱ مرکز صحی در ۲۲ ولایت، زنان را به گونۀ رایگان تداوی کرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement