خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منبع: تا آخر امروز روی اعلام نتایج انتخابات تصمیم اتخاذ می شود

منبع: تا آخر امروز روی اعلام نتایج انتخابات تصمیم اتخاذ می شود

Dec 11, 2019 - 10:12

 

کابل (پژواک، ۲۰ قوس ۹۸): کمیسیون انتخابات، در حالی از احتمال اعلام نتایج ابتدایی انتخابات تا آخر امروز خبر می دهد که ثبات و همگرایی می گوید که بدون رسیده گی به خواست های قانونی شان، اعلام نتیجه قابل قبول نیست.

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید احتمال زیاد می رود که نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری، تا آخر امروز از سوی این کمیسیون اعلام شود.

اما دسته های انتخاباتی عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل هشدار می دهند که کمیسیون مستقل انتخابات نباید پیش از حل اختلافات، نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

یک منبع کمیسیون مستقل انتخابات که نخواست نامش در خبر ذکر شود، به پژواک گفت که گزارش نهایی روی میز است؛ اما  رهبری این کمیسیون، تاکنون در مورد اعلام نتایج رسماً چیزی نگفته است.

به گفته منبع، احتمال زیاد می رود که کميسيون، امروز نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

منبع افزود که قرار است رهبری کمیسیون، امروز جلسه اى داشته باشد و در مورد اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری تصمیم اتخاذ کند.

در همین حال دسته های انتخاباتی عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار و رحمت الله نبیل می‌گویند که کمیسیون انتخابات، نخست باید اختلافات در مورد ۳۰۰ هزار رای را که به گفته آنان نامعتبر است، روشن کند و پس از آن نتایج انتخابات را اعلام نمايد.

فریدون خوزون سخنگوی دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، به پژواک گفت: "اگر کمیسیون انتخابات نتایج ابتدائی را بدون رسیده گی به خواست‌های قانونی ما اعلان کند، اعلان کمیسیون برای ما قابل قبول نبوده و در برابر آن، بی‌تفاوت نخواهیم ماند."

انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان برگزار شد؛ اما تاهنوز نتایج ابتدایی آن اعلام نشده است.

کمیسیون مستقل انتخابات بر اساس برخی ادعاهای فساد، در ۲۷ ولایت بازشماری و تفتیش آرا را انجام داده؛ اما برخی تکت های انتخاباتی به خصوص تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی، در هفت ولایت مانع آن شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking