خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مُحب: عاملين اصلى قتل ناکامورا به زودى بازداشت خواهند شد

مُحب: عاملين اصلى قتل ناکامورا به زودى بازداشت خواهند شد

Dec 11, 2019 - 10:19

کابل (پژواک، ٢٠ قوس ٩٨): مشاور امنيت ملى افغانستان مى گويد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، به زودی عاملین اصلی قتل داکتر ناکامورا را شناسایی و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند کرد.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتى شوراى امنيت که به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمد است که حمدالله محب، اين اظهارات را شام گذشته در ديدار با میتسو جی سوزوکا سفیر جاپان مقیم کابل ابراز داشت.

مشاور امنیت ملی، در اين ديدار گفت كه داكتر ناکامورا بيشترين عمرش را در خدمت‌گذاری مردم افغانستان سپری کرد، که درگذشت وی ضایعه بزرگ برای مردم و حکومت افغانستان محسوب می شود و همه ملت افغانستان، از شنیدن خبر مرگ داکتر ناکامورا متاثر شده اند.

محب افزوده  است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، به زودی عاملین اصلی قتل داکتر ناکامورا را شناسایی و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهند کرد.

مشاور امنيت ملى، اظهارداشت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان،  مسئولیت تأمین امنیت همه شهروندان خارجی و ديپلمات‌ها مقيم درافغانستان را دارند و آن‌ها تلاش می‌کنند تا بیشتر از هر زمان دیگر، توجه جدی در این راستا نمایند.

میتسوجی، از توجه خاص و همدردی مردم و حکومت افغانستان اظهار قدردانی نموده گفت که کشورش تلاش خواهد کرد تا پروژه‌های نا تکمیل داکتر ناکامورا را به پايۀ اکمال برساند.
داکتر ناکامورا، هفته گذشته در شهر جلال آباد با پنج تن از همکارانش، توسط افراد ناشناس کشته شد. مقامامت ولايت ننگرهار، روز گذشته ادعا نمودند که در پيوند به قتل ناکامورا دو فرد باز داشت شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement