خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طى سال روان حدود ٦٠٠ جواز تجارت در هرات لغو شده است

طى سال روان حدود ٦٠٠ جواز تجارت در هرات لغو شده است

Dec 14, 2019 - 15:47

شهرهرات (پژواک، ٢٣ قوس ٩٨): مسئولان رياست صنعت و تجارت هرات ميگويند که از آغاز سال روان تاکنون، حدود ششصد جواز تجارت در اين ولايت لغو شده است.

میر عارف صادق سرپرست  اين ریاست که امروز در يک نشست خبرى صحبت ميکرد، گفت که  از آغاز سال روان خورشیدی تاکنون، حدود ٦٠٠ جواز تجارت در این ولایت لغو شده است .

وی علت لغو این شمار جواز را، وضع شرایط سخت سرمایه گذاری از سوی اداره های سکتوری و افزایش قیمت پاسپورت تجارت خواند.

موصوف افزود که براساس طرزالعمل جدید وزارت تجارت، هر فردی که می خواهد سرمایه گذاری کند، حد اقل باید پنجصد هزار افغانی در حساب بانکی خود داشته باشد.

او افزود، بیشتر کسانیکه جواز های شان را لغو کرده اند، تجارت های کوچک با سرمايه حد اقل"٢٠٠ هزارافغانی" داشته اند، که این مبلغ مطابقت با طرزالعمل تازه وزارت تجارت ندارد.

از سوی دیگر صادق گفت که در روند توزیع جوازها، سهولت های زیادی فراهم شده است و هر فردیکه شرایط سرمایه گذاری را داشته باشد، می تواند جواز تجارت بگیرد.

به گفتۀ او، از آغاز سال روان تاکنون، یک هزار جواز تجارت در هرات توزیع شده است.

دراین حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت: "لغو جوازها تا آنجایى که ما اطلاع داریم، دلایل آن موضوعات اقتصادی نبوده بعضی ها انصراف دادند، علاقه مندی وجود نداشته و همچنین زمینه کاری در حوزه اى که جواز گرفته بودند وجود نداشته است. "

 ازسويى هم آگاهان اقتصادی در هرات می گویند که نا امنی و تحریم های اقتصادی بالای کشور ایران، سبب شده است که شماری از سرمایه گذاران کوچک، جواز کاری شان را لغو کنند .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement