خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک دختر٩ ساله در فارياب از چنگ مادراندرش نجات داده شد

يک دختر٩ ساله در فارياب از چنگ مادراندرش نجات داده شد

Dec 14, 2019 - 18:54

میمنه (پژواک، ٢٣ قوس ۹۸): منابع محلى در فارياب، از رهايى يک دختر٩ ساله از چنگ مادراندرش خبر داده مى گويد که در تلاش اند تا مادر و برادر اين دختر را نيز يافت نموده و زمينۀ مناسب زنده گى را براى آنان فراهم نمايند.

اين درحالى است که به تاريخ ١٩ قوس سال روان؛ برادر اين دختر ٩ ساله، به دليل ظلم و ستم پدرش فرار نموده و به پوليس پناه برده و از پوليس اين ولايت خواسته بود تا خواهر، برادر و مادرش را نيز از ظلم پدر و مادراندرش آزاد نمايند.

فضل احمد یازده ساله برادر اين دخترک، آثار شکنجه و لکه های ناشی از سیخ داغ در بدنش دیده می شود و سرش در چند قسمت ترکیده و التیام یافته است.

در وجود زُلفیه ٩ساله،  خواهر فضل احمد نيز آثارى از شکنجۀ پدر و مادراندرش ديده مى شود.

نقیب الله فایق والی فاریاب، پس از چاشت امروز به پژواک گفت که به نهاد های کشفی و مسئولین هدایت سپرده بود؛ تا مادرو برادر فضل احمد را پیدا نموده برایش زمینه زنده گی مناسب فراهم گردد.

فایق افزود که زلفیه مانند فضل احمد، بی رحمانه شکنجه شده و ده ها اثر سوختگی در بدن او  به مشاهده مى رسد.

وى افزود: اما پس از اين، زلفیه زندگی خوب خواهد داشت، تلاش وجود دارد تا مادرش را نیز پيدا نموده و در شهر میمنه برایش خانه کرایی بگیريم و کمک های لازم را از هر طریق ممکن فراهم سازيم.

وی گفت که  پدر فضل احمد و زلفیه، در زندان به سر می برد، او قبلاً هم به دلیل بدرفتاری با زن و فرزندانش زندانی شده بود و پس از مدتی، بنابر دلایل نا مشخص از محبس رها شده است.

اما موصوف افزود که این بار از ارگانهای عدلی و قضایی خواسته است که علاوه بر حکم سنگین جزا، قضیه چگونه رها شدن قبلی او را نیز بررسی نمایند.

داکتر سمیر عنایت مسئول طب عدلی صحت عامه فاریاب به پژواک گفت که در بدن زلفیه، تقریباً ١٠٠ اثر سیخ داغ و ضرب و شتم دیده مى شود و از لحاظ روانی نیز صدمه دیده است.

عزیزه یعقوبی مسئول بخش انکشافی  حقوق اطفال در فارياب گفت که با تیم موظف متشکل از ارگانهای امنیتی، عدلی، زنان، حقوق بشر و طب عدلی، به خانه سخی محمد رفتند؛ خانم دومش، زلفیه را پنهان نمود. روز دوم رفتند و گفت که در کوهستان پیش مادرش فرستاده است. سر انجام با حضور هیات داخل خانه شدند و زلفیه را پیدا کردند.

وی افزود که زلفیه به مسئول دفتر زنان برای زنان سپرده شده؛ و تا آمدن مادرش در آنجا زنده گی خواهد کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement