خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شماری از معلمین در هلمند دست به اعتصاب کاری زدند

شماری از معلمین در هلمند دست به اعتصاب کاری زدند

Dec 16, 2019 - 19:41

لشکرگاه (پژواک، ٢٥ قوس ٩٨): شماری از معلمان مکاتب در ولایت هلمند از سه روز به این سو در واکنش به عدم توزیع نمرات رهایشی و افزایش معاشات ماهوار شان دست به اعتصاب کاری زده اند.

شاه ولی زیارمل یکی از استادان  لیسۀ مرکزی شهر لشکرگاه امروز دوشنبه به آژانس خبری پژواک گفت که مقام های حکومتی از چند سال به این سو با معلمین تعهد کرده است که برای شان نمرات رهایشی توزیع می کند اما تاهنوز عملی نشده است.

وی می گوید: " رئیس جمهور کشور تعهد سپرده بود که برای ما زمین توزیع می شود و معاشات ما افزایش پیدا می کند؛ اما این تعهد عملی نشد؛ زیرا ما دست به اعتصاب کاری زده ایم."

همچنان نعمت الله الفت یکی از معلمان دیگر به پژواک گفت که اتحادیۀ معلمان ولایت هلمند فیصلۀ کرده است تا آنها اعتصاب کاری کنند.

وی افزود:" باید برای ما نمرات رهایشی توزیع  گردد و معاشات ما بلند شود و در ضمن زمینه ماستری برای معلمان مساعد شود."

عبدالتواب معاون اتحادیۀ معلمان ولایت هلمند به آژانس خبری پژواک گفت که این اعتصاب تا زمانی ادامه خواهد داشت که به خواسته های معلمین رسیده گی شود.

با این حال شبیر احمد یک تن از شاگردان لیسۀ ذکور شهر لشکرگاه به پژواک گفت:"حکومت به زودی حقوق معملین را دهد؛ در غیر آن ما از تعلیم محروم خواهیم شد."

محمد داوو شاه صفاری رئیس معارف ولایت هلمند می گوید که به زودی روند توزیع نمرات رهایشی برای معلمین آغاز خواهد شد.

وی می گوید: "ما منطقه را برای توزیع زمین به معلمان انتخاب کرده بودیم ناامن بود و در حال حاضر امن شده است، زمانی که از سوی حکومت مرکزی اهدایت داده شود روند توزیع زمین را آغاز می کنیم."

صفاری در اخیر صحبتهایش از معملین خواست که اعتصاب کاری شان پایان دهند تا شاگردان از دروس خویش محروم نشود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement